İstanbul Dolphinarium-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücretleri-Ziyaret Saatleri

istanbul-dolphinarium-ziyaret-saatleri
istanbul-dolphinarium-ziyaret-saatleri

2008 yılında açılan İstanbul Dolphinarium, Rusya Federasyonu ve Türkiye işbirliğiyle kurulmuştur. Alanın bir başka özelliğiyse Avrupa’nın en büyük kapalı gösteri merkezi olmasıdır. 8.695 metrekarelik bir alanda kurulu olan İstanbul Dolphinarium, 5.800 metrekare kapalı bir alana sahiptir. Yaklaşık olarak 3100 metreküp deniz suyunu içerisinde barındırıyor. 7 tane havuz, 64 kapasiteli VIP Tribün de dahil olmak üzere 950 kişilik bir gösteri merkezidir.

İstanbul Dolphinarium nerede birlikte bakalım. Gösteri merkezi Avrupa Yakası’nda Eyüp ilçesindedir. Alanda bulunan deniz memelileriyle eğlenceli bir yolculuğa çıkmaya hazırlanın. Onları muhteşem dünyasında kendinize yer verebilir, eğlence mekanında çeşitli aktivitelere de katılabilirsiniz. Çocuklarınızla gidebileceğiniz, yunuslarla yüzebileceğiniz bir merkezdir. Çocuklarınız için de bu büyülü bir deneyim olacaktır. Gösteri merkezinde yunuslar, mors, beyaz balina, fok gibi canlılar bulunmaktadır. Eğitimli olan canlılar kendilerinden istenileni yapmaktan zevk alıyorlar. Çemberden atlama, top gösterileri, basketbol gibi aktiviteleriyle kendilerini izleyenlere adeta bir şov gösterisi yapıyorlar. Alanda 60 kişinin bir anda oturup dinlenebileceği bahçe ve kapalı kafeterya da vardır. Hediyeler alabileceğiniz hediyelik dükkanlar da var.

İstanbul Dolphinarium Nasıl Gidilir?

İstanbul Dolphinarium’a nasıl gidilir öğrenmek isteyenlere özel araçla ulaşım Haliç Yolu takip edilir ve Eyüp’e varılır. Alan Eyüp Devlet Hastanesi’nin karşısındadır.

Toplu taşıma araçlarıyla ise alana ulaşım en rahat İETT Otobüsleriyle sağlanır. 39 Beyazıt-Akşemsettin mah, 99 Eminönü-Akşemsettin Mah, 36CE Eminönü-Cebeci Mah, 399B Eminönü-Güzeltepe, 39 Ç Beyazıt-Hamidiye Mah, 39B Vezneciler-İmar Blokları, 48A Topkapı-Göktürk Köyü, 399D Eminönü-Yeşilpınar, 39O Otogar-Yeşilpınar, 39Y Yeşilpınar-Vezneciler, 39D Yeşilpınar-Yenikapı, 399C Yunus Emre Mah-Eminönü İETT otobüsleri kullanılabilir. Ayrıca Aksaray metro istasyonundaki Alibeyköy-Yeşilpınar minibüslerini de kullanabilirsiniz.

İstanbul Dolphinarium otoparkı Eyüp Hastanesi’nin karşısındadır ve ücretsizdir.

İstanbul Dolphinarium Ücretsiz Müşteri Servisi

Alana ulaşmak için Eglenje.com’dan giriş kuponu olanlar ücretsiz servis hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Servise bindiğiniz noktadan gösteri merkezine giriş kuponu satın alınmaktadır.

İstanbul Dolphinarium Gösteri Saatleri

Gösteri merkezi pazartesi-pazar günleri kapalıdır. Salı-Cumartesi günleri ziyaret saatleri ise 14:00’da başlıyor.

İstanbul Dolphinarium Aktiviteler

Yunuslar, foklar, balinalar ve morslarla birlikte İstanbul Dolphinarium’da muhteşem bir gösteriye tanıklık edebilirsiniz. Yunusların çeşitli gösterilerini izleyebilirsiniz. Ayrıca yunuslarla yüzme, dalış yapma gibi çeşitli aktiviteler de yapılabilmektedir. Bu akıllı deniz memelileriyle geçireceğiniz dakikalar kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. İstanbul Dolphinarium’da gösteri yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Gösteri sona erdiğinde fotoğraflar çektirebilirsiniz.

İstanbul Dolphinarium Yunuslarla Yüzme

Gösteri merkezinde yapabileceğiniz aktivitelerin başında yunuslarla yüzmek geliyor. Gösteri merkezi kapalı ve ısıtma sistemine sahip olduğu için yılın her döneminde yunuslarla yüzmek mümkündür. Ancak bunun için rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. 0530 343 10 91 numaradan rezervasyon yaptırabilirsiniz. Yunuslarla yüzebilmek için gerekli bazı şartlar vardır. Bunlar: yüzme bilmek, kış dönemlerinde 10 yaşından büyük, yaz dönemlerindeyse 6 yaşından büyük olmak gerekiyor. Ayrıca yunuslarla yüzmek isteyenler üzerinde takı bulundurmamalıdır.

İstanbul Dolphinarium Yunus Rehabilitasyonu

Gösteri merkezinde otizm, dikkat eksikliği, down sendromu, hareket ve kas spazmı, konuşma bozukluğu gibi rahatsızlıkların tedavisinde profesyonel eğitmenler eşliğinde destek tedavisi alınabilmektedir. Rezervasyon yapmak için 0530 780 09 7 0212 581 80 89 numaraları arayabilirsiniz.

İstanbul Dolphinarium Yunuslarla Tanışma

Yüzme ve dalış gibi etkinliklere katılamayan çocuklar için oluşturulan bu etkinlik sayesinde 4-12 yaş aralığındaki çocuklar 10 dakika boyunca havuz kenarında yunuslara dokunabilirler. Bu hizmet deneyimli ve bilgili antrenörlerle verilmektedir.

İstanbul Dolphinarium Giriş Ücretleri

İstanbul Dolphinarium giriş ücretleri tam bireyler için 25 TL’dir. VIP Tribünden gösteriyi istemek isteyenler içinse 40 TL’dir. 3-16 yaş aralığındaki kişiler için normal bilet fiyatları 20 TL, VIP Trübün ise 30 TL’dir. Öğrenci ve öğretmen giriş ücretleriyse 20 TL-30 TL’dir. 0-3 yaş aralığındaki çocuklardan ise ücret alınmamaktadır. 65 yaş ve üzeri kişiler gösteriyi 20 TL ödeyerek izleyebilmektedir. VIP Trübün içinse 30 TL ödenmelidir.

Yunuslarla Yüzme Giriş Ücretleri

Gösteri merkezinde isterseniz 10 dakika yunuslarla yüzebilirsiniz. Tek kişi giriş ücreti 180 TL, 2 kişiyle birlikte yüzmek isteyenler için ücret 250 TL ve 3 kişiyle birlikte yüzmek istediğinizde ücret 300 TL olmaktadır. Yunuslarla yakından tanışmak isteyenlere tek kişilik ücret 100 TL, 2 kişilik 150, 3 kişi içinse 200 TL’dir. 20 dakika boyunca da dalış yapabilme olanağına sahipsiniz. Dalış için tek kişilik ücret 300 TL, 2 kişilik ücret 500 TL ve 3 kişilik ücret 600 TL’dir. 500 TL ödeyerek dalış kursuna da katılma şansınız vardır.

İstanbul Dolphinarium çağrı merkezi 0850 840 24 24’tür. Gösteri merkeziyle ilgili tüm merak ettiklerinizi çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz.

İstanbul Dolphinarium Fotoğrafları

İstanbul Dolphinarium Yol Tarifi için Aşağıdaki Haritayı Kullanabilirsiniz:

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*