İstanbul Sea Life Akvaryum Nerede – Çalışma Saatleri ve Ücretleri – Özellikleri

istanbul-sea-life-akvaryum-fotograflari
istanbul-sea-life-akvaryum-fotograflari

Ailenizle yapacağınız mükemmel günü birlik aktivitelerden birisi olarak önerimiz, İstanbul Sea Life Akvaryum gezisi. Doğada çıplak gözle görmemizin mümkün olmadığı deniz canlıları, İstanbul’un en güzel oyuncakçıları, özel üretim sanat eserleri, sosyal ve kültürel aktiviteler ve daha onlarcası…

İstanbul Sea Life Akvaryumu Cazip Kılan Özellikler

İstanbul Sea Life Akvaryum, sualtının büyülü dünyasına tanık olabileceğiniz, 7’den 70’e herkesin beğenisini ve ilgisini kazanan, Avrupa’nın en büyük köpekbalığı ailesine ev sahipliği yapan, ziyaretçilerine daha sayamayacağımız birçok sürpriz sunan mükemmel bir mekan. Eşinizle, çocuklarınızla, arkadaşlarınızla gidebileceğiniz, 4 mevsim Türkiye’nin tüm şehirlerinden ziyaretçi alan İstanbul Sea Life Akvaryum açık adresi:

Forum İstanbul Kocatepe Mah. Paşa Cad. No:5/5 Bayrampaşa İstanbul

Yazımızda sizlere kullanıcı deneyimlerini baz alarak anlatacağımız açıklamalarda önemli detayları bulabileceksiniz. Fakat aklınıza takılan tüm konularda 444 3 253 numaralı çağrı merkezine danışabilirsiniz.

İstanbul Sea Life Akvaryum’da Ne Var Ne Yok?

-Binlerce balık çeşidi, dünyanın tüm bölgelerinden getirilen deniz canlısı barındırmaktadır. Dünyayı gezme şansınız olsa dahi  binlerce türü dünya gözü ile göremezsiniz. Fakat İstanbul Life Akvaryum’da mümkün. Tanımadığınız veya fikir sahibi olmadığınız balıklar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

-Farklı türden 13 köpek balığının görüş alanında bulunabilirsiniz.

-Düşlediğiniz balığı çizebileceğiniz interaktif bir eğlenceye tanık olabilirsiniz. Çizilen resimler multimedya tarayıcı sayesinde dijital akvaryuma aktarılır ve çok hoş görüntüler elde edilmektedir.

-Kaplumbağa hastanesini ziyaret edebilirsiniz.

-Doğum günü partilerinizi gerçekleştirebilirsiniz, çocuklar için güzel bir deneyim olacaktır.

-Tematik alanlarda ailenizle ve arkadaşlarınızla olma keyfini yaşayabilirsiniz.

-Deniz temizliği, yetiştirme, kurtarma, koruma konularında bilgi sahibi olabilirsiniz.

-Düğünlerinizi ve etkinliklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-İlgi çekici mekanlara tanık olabilir, şehrin içinde farklı bir atmosferi yaşayabilirsiniz.

-Kaplumbağa sunumu, köpek balıklarının beslenmesi, dokunmatik havuz gibi etkinlikleri yakından takip edebilirsiniz.

İstanbul Sea Life Akvaryum Çalışma Saatleri ve Ücret Tarifesi:

Haftaiçi: 10:00-19:00 arası

Haftasonu: 10:00-20:00 arası

Not: İstanbul Sea Life Akvaryum’a en son giriş kapanıştan 1 saat önce yapılmaktadır. Ayrıca Resmi tatillerde ziyaret saatleri değişiklik gösterebilir.  Resmi tatil günlerindeki ziyaret saatleri hakkında çağrı merkezi numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Sea Life Akvaryum Bilet Fiyatları:

Yalnızca gideceğiniz gün için bilet fiyatı: 40 TL (Online alımlarda %20 indirim mevcuttur ve 32 TL’dir.)

Ortak biletler: EA LIFE İstanbul+LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul+Madame Tussauds ikisi için fiyat 50 TL

1 Yıllık Üyelik Fiyatı: 90 TL (sınırsız eğlence imkanı)

İstanbul Sea Life İstanbul’a Nereden Nasıl Ulaşım Sağlanabilir?

İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde bulunan SEA LIFE İstanbul’a kişisel aracınızla veya toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. (Hem Avrupa Yakası hem de Anadolu Yakası)

Marmaray ile ulaşım: Anadolu yakasından gelmek isteyenlerin tercih edeceği ulaşım şeklidir. Anadolu yakasında Marmaraya’a binerek Yenikapı istasyonunda inerek metroya binmek gerekir. Atatürk Havaalanı – Yenikapı metrosuyla Kocateğe de inerek ulaşım sağlamak mümkündür.

Özel araçlar ile Ulaşım: Tem otoyolunu kullanarak Hal – Otogar çıkış yolunu takip ederek, Kuru Gıda Hali – Otogar yolundan devam edilir ve Forum İstanbul Alışveriş Merkezine bu şekilde ulaşım sağlanabilir.

İETT ile Ulaşım: 32, 32A, 32M, 32T İETT otobüsleriyle ulaşım sağlanabilir.

Metro ile Ulaşım:  Atatürk Havaalanı – Yenikapı hattına binerek Kocatepe’de inerek ulaşım sağlamak mümkündür.

Metrobüs ile ulaşım: Metrobüste Merter’de inerek aktarmalı devam ederek Atatürk Havaalanı – Yenikapı metrosuna binerek Kocatepe de inerek ulaşım sağlamak mümkündür.

İstanbul Sea Life Akvarum’dan Notlar:

-Birçok alan çocuklar için tasarlanmıştır. Merkez politikası olarak 14 yaşın altındaki çocuklara 18 yaş üstü kişiler eşlik etmelidir.

-Tekerlekli sandalye ile tüm alanları gezme imkanı sunmaktadır. Bu uygulama ile birçok yaşam merkezine de örnek olmaktadır.

-Okul, grup ve toplu ziyaretlerde farklı ücret tarifeleri uygulanabilir. Çağrı merkezini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İstanbul SEA LIFE Akvaryum Resimleri:

Aşağıdaki haritadan yol tarifi alabilirsiniz.

İstanbul SEA LIFE Akvaryum’u İnteraktif Olarak Görün!

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*