İstanbul’da Ramazan Etkinlikleri

262 views

İstanbul’da Ramazan ayını geçirmek tarihe tanıklık etmenin yanı sıra Ramazan ayı boyunca katılacağınız pek çok etkinlikle güzel bir şölen havasında geçiyor adeta. İstanbul kentinde özellikle Maltepe sahilinde 1 milyon 200 bin kişi için yapılan merkezde, Ramazan ayı boyunca çok sayıda şiir dinletisi, geleneksel ramazan gösterileri ve bunun yanı sıra şimdiden planlanmış çok sayıda gösteri ile […]İstanbul’da Ramazan Etkinlikleri

İstanbul’da Ramazan ayını geçirmek tarihe tanıklık etmenin yanı sıra Ramazan ayı boyunca katılacağınız pek çok etkinlikle güzel bir şölen havasında geçiyor adeta.

İstanbul kentinde özellikle Maltepe sahilinde 1 milyon 200 bin kişi için yapılan merkezde, Ramazan ayı boyunca çok sayıda şiir dinletisi, geleneksel ramazan gösterileri ve bunun yanı sıra şimdiden planlanmış çok sayıda gösteri ile İstanbullular Ramazan coşkusunu yaşayacaklar.

Sultanahmet Meydanı

İstanbul’da Ramazan ayı denilince ilk akla gelen yerlerden birisidir hiç kuşku yok ki Sultan Ahmet meydanıdır. Meydanda Ramazan boyunca pek çok firmanın etkinlikleri olacak ve aynı zamanda ebru ve tezhip gibi pek çok sanat ve sanat eserleri ile yapılmış ürünler sergilenecektir. İstanbul gezilecek yerler listesi çok kabarık olduğu için, bu aralar özellikle Arap ziyaretçilerin sıklıkla geldiği şehirde Sultan Ahmet meydanı adeta tıka basa dolu olacak dersek yeridir. Zaten doğal havası nedeniyle de sizlerde ekstra manevi haz ile dolup taşacaksınız.

Beyazıt Meydanı

İstanbul’un en bilinen meydanlarından birisi olan Beyazıt ve Feshane’de ise ay boyunca iftar öncesi ve sonrası sahur öncesi ve sonrası tasavvuf müzikleri eşliğinde gösteriler olacaktır. Ayrıca çocukların eğlenebilmesi içinde çok sayıda ünlü gösteri grubu sahne alıyor. Gezilecek yerler bakımından Dünyanın en güzel şehri olan İstanbul’a sizleri de bekliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 12 Haziran 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


instagram türk takipçi satın al