Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » İzmir » İzmir Karagöl-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri-Konaklama

İzmir Karagöl-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri-Konaklama

İzmir çok fazla kalabalık şehirlerimizden birisi değil ama yinede oldukça kalabalık ve şehir gürültüsü ve kirliliğini hissedebileceğiniz kadar kalabalık bir şehirdir. İşte burada bu kirlilik ve gürültüden biran kaçmak isteyenler için mutlaka gitmeniz gereken yerlerden birisi olan karagöl harika temizlikteki havası doğal ve İzmir‘i tepeden izleme fırsatıyla İzmir de kafa dinlemek isteyenler için bulunmaz bir nimettir. Karagöl’de doğa yürüyüşü, piknik, mangal ve sosyal aktivitelerinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Karagöl ufak bir krater gölüdür. Burada harika dakikalar geçirip muhteşem fotoğraflara sahip olabilirsiniz bunu yanında bir çok evlenecek olan çift düğün veya nişan fotoğraflarını burada çektirmektedir. Karagöl de dağdan çıkan harika bir su vardır oraya giderken yanınıza su almanıza gerek yoktur tertemiz ve mineraller bakımından oldukça zengindir sadece yanınızda su alabileceğini kabınızın olması yeterlidir. Karagöl de ayrıca yeme içme olarak restoran vardır. Piknik yapmak için de tercih edilmektedir. Burada köy kahvaltısı ve yöresel yemekleri yemeniz mümkündür fiyat olarak orta seviye olarak tabir edebiliriz lafı çok fazla uzatmadan sizlere karagöle ulaşım bilgilerini kısaca açıklayayım.

Karagöle Nasıl Gidilir? Giriş Ücretleri, Ziyaret Saatleri ve Konaklama

İzmir de en güzel yerlerden birisi olan karagöle ne yazık ki toplu taşıma gitmemektedir. Gitse de çok dolaşmalı bir şekilde gidebilirsiniz. En kolay ulaşım şekilleri özel araç ile olur bu ulaşım bilgileri de aşağıdaki gibidir.

Özel araç ile:İzmir de en güzel yerlerin başında gelen Karagöl, İzmir’in karşıyaka ilçesine olan uzaklığı  25 kilometre dir. İzmir’den Karagöl’e gitmek isteyen ziyaretçiler, İzmir Karşıyaka tarafından ulaşım sağlayabilirler. İlk olarak  yamanlar koleji’ne doğru geliniz. Yamanlar Koleji, Yeni Girne Bulvarı’nın hemen bitimindedir. Buraya geldikten sonra düz devam ederek  önünüze çıkan çiftlik hayvanlarının bulunduğu bir yerden yolunuza devam ediniz. Daha sonra virajlı bir yolda yamanlar dağı’na doğru tırmanarak yolunuza devam ediniz. Bu yolu bitirdikten sonra harika bir doğa içerisinde  yeşilliklerin arasındaki  İzmirin en güzel yeri yerlerinden birisi olan Karagöl’e ulaşacaksınız.

Eğer Çanakkale şehri tarafından İzmir Karagöl’e gitmek isteyen ziyaretçilerin  Çanakkale-İzmir yolundan ilerlerken Örnek Köy tabelasının bulunduğu sapaktan girilerek 25 kilometre kadar ilerledikten sonra kolayca karagöle ulaşabilirsiniz.

2018 Karagöl Giriş Ücretleri: Karagöle giriş ücretleri araç ile 22 TL yaya olarak 6 TL dir.

Ziyaret Saatleri: İzmir Karagöl’e ziyaret saatleri konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur istediğiniz zaman gidebilirsiniz.

Konaklama ücretleri: Çadırlarda konaklamanız mümkündür onunda ücreti 3 Tl dir. Otel veya pansiyon gibi konaklama imkanları yoktur.

Evet değerli tatilciler İzmir de gezilecek yerlerin başında gelen Karagöl hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştım umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aşağıda Karagöl ile ilgili çeşitli görselleri bulabilirsiniz. Bunun yanında yorumlar üzerinden soru ve görüşlerinizi belirtebilirsiniz. İzmir ve diğer şehirlerimizde gezilecek yerler ile alakalı olarak daha detaylı bilgiler için bizi takip etmeye devam ediniz. Herkese iyi eğlenceler dilerim.

Karagöl Görselleri

Check Also

izmir doğal yaşam parkı

İzmir Doğal Yaşam Parkı Nerededir? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ne Kadar?

Şuraya Atla İzmir Doğal Yaşam Parkıİzmir Doğal Yaşam Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?İzmir Doğal Yaşam Parkı …

2 Yorumlar

  1. uzungoltur.net

    İzmir karagöl ile ilgili yazımızda duyarlı vatandaşlarımızın uyarısı sonucunda atladığımız yanlışlık düzeltilmiştir. Yanlışlık için özür dileriz.

  2. Avatar

    Tam detaylı bilgi vermemişsiniz, ben güncel detaylı bilgi vereyim öncelikle kamuya (halka) ait olan bir doğa alanını özel sektöre (yandaşlarına) komik rakam ile kiralayan rantçı zihinlere yazıklar olsun. Buranın doğallığı kalmamış zaten ticari işletmecilik mantığı olduğu için her yerse ses gürültü bozuk yapılar vs… Girişte araç başına 18 TL kendi çadırında kalmak istersen ayrıca 22.50 TL daha ödüyorsun. Yani herşey para ile nerede buranın doğallığı milli parkı (özel park) Bir çok yer gezdim artık memlekette parasız bir orman doğa alanı kamp alanı yok her yeri rantçılar kapmış biraz doğa sevgisi olan bizlerin içinde bu sevgiyi de alıp götürüyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir