Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » İzmir MaviBahçe Alışveriş Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? İçerisinde Neler Var? Sinema Salonları
izmir mavibahçe avm
izmir mavibahçe avm

İzmir MaviBahçe Alışveriş Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? İçerisinde Neler Var? Sinema Salonları

İzmir Karşıyaka’da bulunan MaviBahçe Alışveriş Merkezi 14 Kasım 2015’te açıldı. Yaklaşık 200 milyonluk bir yatırımla inşa edilen merkez, içerisinde çok sayıda mağaza, kafe, restoran ve eğlence merkezi bulundurmaktadır.

İzmir’in en büyük alışveriş merkezilerinden bir tanesi olan MaviBahçe AVM 4 katlı olarak inşa edilmiştir. 60 bin metrekare kiralanabilir alanın bulunduğu AVM içerisinde 200’den fazla mağaza, 47 tane kafe ve restoran, 2 bin kişi oturma kapasitesine sahip yeme alanı ve eğlence noktaları bulunuyor.

Bir alışveriş merkezinden öte, yaşam alanı olarak tasarlanan MaviBahçe AVM’de ayrıca 11 salonlu sinema bulunmaktadır. Özel araçlarıyla gelen insanların zorluk çekmemesi için de AVM içerisinde 2000 araçlık otopark bulunmaktadır.

İzmir’de yaşayan insanların alışveriş tarzları dikkate alınarak inşa edilen AVM’de 3500 civarında kişi istihdam edilmektedir. MaviBahçe’nin, hem perakende hem de istihdam yönüyle İzmir ekonomisine çok büyük bir katkı sağladığı söylenebilir.

Dünyaca ünlü markaların mağazalarının yer aldığı MaviBahçe’ye gelenler istedikleri markayı rahatlıkla bulabilirler. AVM içerisinde hizmet veren mağazaların kategorileri genel olarak şu şekildedir:

Ayakkabı & Çanta
Çocuk Giyim
Büyük Mağazacılık
Elektronik
Oyuncak
Kitap & Kırtasiye
Güzellik & Sağlık
Hipermarket
Aksesuar
Spor Giyim
Kadın & Erkek Giyim
Eğlence
Yiyecek & İçecek
Optik
Hamile Giyim
Baskı Merkezi

izmir mavibahçe avm
izmir mavibahçe avm

MaviBahçe inşa edilirken kullanılan mimarinin bölgeye uygun olmasına çok fazla özen gösterildi. Bu mimari, alışveriş merkezine gelen kişilerin mutlu, huzurlu ve keyifli olmasını sağlamaktadır. Mimari özellikler incelendiğinde canlı renkler, teraslar, balkonlar, cumbalar ve İzmir’e ait detayların kullanıldığı görülmektedir. Bu kapsamda AVM içerisinde saat kulesi de yer almaktadır.

İnsanların burada keyifli zaman geçirmesi için AVM içerinde farklı hizmetler verilir. Bu hizmetlerin bir kısmı ücretsiz iken bazılarından yararlanmak için ise mutlaka ödeme yapılması gerekir. Terziden kuru temizlemeye, ücretsiz internetten bebek arabasına varıncaya kadar olan farklı hizmetler sayesinde insanlar burada çok daha keyifli zaman geçirir.

MaviBahçe Alışveriş Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir’in Karşıyaka ilçesinin Mavişehir Mahallesi’nde bulunan MaviBahçe AVM, İzmir kent merkezine yaklaşık olarak 18 km mesafede yer alır.
MaviBahçe Alışveriş Merkezi’ne gelmek için insanlar özel araçlarını kullanabilecekleri gibi toplu taşıma araçlarını da tercih edebilirler. Özellikle raylı sistemlerle buraya gelinebiliyor olması çok ciddi bir kolaylık sağlar.

Ayrıca şehrin farklı noktalarından gelmek için İzban ve otobüsler de kullanılabilir.Gaziemir, Karşıyaka gibi yerlerden buraya tek bir araçla gelmek mümkün iken diğer yerlerden gelmek için aktarma yapılması gerekir. Bazı yerlerden bir, bazılarından ise iki aktarmayla buraya gelmek mümkündür.

MaviBahçe Alışveriş Merkezi Çalışma Saatleri

Mavibahçe AVM haftanın her günü açıktır. Sadece İzmir’den değil civar illerden de buraya ciddi bir ilgi olduğu için kesintisiz hizmet verilir. Açılış ve kapanış saatleri ise şöyledir:

Açılış saati: 10:00
Kapanış saati: 22:00

Sabah saatlerinde sakin olan alışveriş merkezi akşama doğru dolmaya başlar. Gidecek olanlar bu durumu dikkate alarak hareket edebilir.

MaviBahçe Alışveriş Merkezi Sinema Salonları

Alışveriş merkezi içerisinde 11 salonlu sinema bulunmaktadır ve burayı Cinemaximum işletmektedir. IMAX özelliğe sahip olan sinema, İzmirlilere farklı bir deneyim yaşatmaktadır. Burada en güncel filmleri bulmak mümkündür. Sinema biletleri fiyatları ise şu şekildedir:

Tam bilet ücreti: 16 TL
Öğrenci bileti ücreti: 15 TL

Burayı işleten firma tarafından zaman zaman kampanyalar yapılmakta ve biletler için ödenmesi gereken ücretler çok daha düşük seviyelere gelmektedir. Bunlar takip edilerek daha düşük ücret ödenerek bilet alınabilir.

İzmir Mavi Bahçe AVM’ye Gitmek İçin Aşağıdaki Haritadan Yol Tarifi Alabilirsiniz.

Check Also

Alanya Dim Çayı ve Dim Mağarası Nerede? Nasıl Gidilir? Ne Yapılır?

Şuraya Atla Dim Çayı’na Nasıl Gidilir?Dim Çayı Restoranları, Dim Barajı ve Dim MağarasıDim Mağarası ve Giriş Ücreti 2020 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir