izmir optimum outlet
izmir optimum outlet

İzmir Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir? Optimum İçerisinde Neler Var?

İzmir içerisinde bulunan Optimum AVM, ilk olarak 2012 yılında hizmete açıldı. Hizmete açıldığında bölgedeki en büyük alışveriş merkezlerinden bir tanesi olan Optimum, içerisinde bulundurduğu farklı seçeneklerle hem İzmirlilerin hem de civar illerden gelen kişilerin ilgisini çekmeyi başardı.

Uzun bir süre bu şekilde faaliyetlerine devam eden Optimum, insanların yoğun ilgisinden dolayı burayı daha da büyütmeye karar verdi ve 105 milyon Euro’luk yeni bir yatırım daha yaptı. Büyütme çalışmaları ise 2017 yılının Mart ayında tamamlandı ve bu kısımlar da insanların hizmetine açıldı.
İzmir Optimum içerisindeki toplam alan şuanda 235 bin metrekaredir. Kiralanabilir yani işletmelerin kullanacakları alan ise son çalışmalar sonucunda 86 bin metrekareye kadar çıkarılmıştır.

İçerisinde 250 mağazanın bulunduğu AVM, buz pateni pisti, sinemalar, bowling gibi eğlence yerlerini de bünyesinde bulundurmaktadır. Ayrıca çok sayıda kafe ve restoranın bulunduğu AVM’de 2 yeni çocuk parkı da vardır. İnsanlar burayı sadece alışveriş için değil, sosyal ve kültürel bir yaşam alanı olduğu için de çok fazla tercih ediyor.

İzmir Optimum AVM içerisinde yer alan işletmelerin istihdam ettikleri kişi sayısı 3 binden fazladır ve bu rakam bazı dönemlerde biraz daha yükselmektedir. Bu yönüyle ekonomiye çok büyük bir katkı yapan AVM, perakende sektörünün de en önemli noktalarından bir tanesi olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Bahsedilen bu özellikleriyle sadece İzmir’in değil Ege Bölgesinin de en büyüğü olan İzmir Optimum AVM, bir alışveriş merkezinin çok daha ötesidir. İnsanlar buraya geldiklerinde ihtiyaç duyabilecekleri her şeye çok rahat ulaşabiliyorlar. Alışveriş, eğlence, etkinlikler, yemek yeme gibi birçok ihtiyaç buradaki kaliteli noktalarda karşılanabiliyor.

Optimum AVM içerisinde insanlar, aradıkları her markayı bulabilirler. 250 tane mağazanın olması, çok sayıda markanın burada satılması anlamına gelir.

İzmir Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

İzmir’in ilçelerinden olan Gaziemir sınırları içerisinde bulunan Optimum AVM’ye gitmek için farklı alternatifler kullanılabilir. İnsanlar özel araçları ile buraya gidebileceği gibi toplu taşıma araçları ile de gidebilirler. Toplu taşıma aracı olarak otobüs ve minibüs kullanılabileceği gibi metro ile de buraya ulaşmak mümkündür.

İzmir kent merkezine sadece 12 km uzaklıkta olması, burayı ulaşmayı çok kolay hale getirmektedir. Özel araçları ile buraya gelecek olan kişilerin Çeşme-Aydın yolundan Gaziemir sapağına girmeleri ya da Karabağlar ile Gaziemir arasındaki yoldan Esbaş’a doğru hareket etmeleri gerekir. Bu konuda zorlanan kişiler için tabelalar yardımcı olacaktır.

Toplu taşıma araçları ile buraya gidecek olan kişiler şu seçenekleri kullanabilirler:
Metro: Yolcular metroya bindikten sonra Hilal ya da Halkapınar durağında inerek İzban’a aktarma yapması gerekir. İzban’da ise Esbaş durağı kullanılmalıdır.
İzban: Cumaovası ile Aliağa İzban’ında Esbaş durağı ile Optimum’a ulaşılabilir.
Dolmuş: Özdere, Menderes ve Gaziemir dolmuşları ile Optimum’a gitmek mümkündür.

İzmir Optimum Outlet Çalışma Saatleri

İzmir’in ve bölgenin en büyük AVM’si olan Optimum’a gidecek olan kişilerin mutlaka çalışma saatlerini dikkate alması gerekiyor. Senenin bütün günleri açık olan bu AVM, sabah saat 10:00’da açılıyor ve akşam 22:00’de kapanıyor. Çalışma saatleri haftanın her günü bu şekildedir.

Optimum AVM’nin çalışma saatlerindeki tek değişiklik dini bayramlarda oluyor. Dini bayramların ilk gününde saat 13:00’de açılmaktadır. Bayramların diğer günlerinde ise yine 10:00’da açılıp hizmet vermeye devam etmektedir.

izmir optimum outlet
izmir optimum outlet

İzmir Optimum Outlet Eğlence Merkezleri

İzmir Optimum Outlet, bir alışveriş merkezi olduğu kadar insanların eğlenecekleri bir yer olma özelliğine de sahiptir. İnsanlar burada birçok etkinliğe katılabilir. Alışveriş merkezinde bulunan bowling ve buz pateni seçenekleri çok fazla ilgi çekmektedir.

Buz pateni yapmak isteyenler için ülkemizde çok fazla alternatif yoktur ve bu pistlerin sayısı maalesef sınırlı sayıdadır. Dolayısıyla buraya gelen kişiler, böyle bir fırsatı yakaladıklarında değerlendirmek istemektedir. Bu pateni için ödenmesi gereken ücretler ise yetişkinler için 20 TL, öğrenciler için 15 TL’dir. Ayrıca isteyen kişilere ders de verilmektedir ve bunun için ekstra ücret ödenmesi gerekir.

Optimum AVM’deki bir diğer eğlence seçeneği sinemalardır. Burada yer alan sinema salonlarına gelen kişiler, güncel filmleri izleme fırsatı elde ediyor. Sinema biletleri için ödenmesi gereken fiyatlar şu şekildedir:

Tam bilet: 14 TL
Öğrenci bileti: 12 TL

Optimum Outlet ve Eğlence Merkezine Gitmek İçin Aşağıdaki Haritadan Yol Tarifi Alabilirsiniz.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir