Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » İzmir » İzmir Şirince Köyü-Nerede? Nasıl Gidilir? Ne Yenir? Konaklama

İzmir Şirince Köyü-Nerede? Nasıl Gidilir? Ne Yenir? Konaklama

izmir‘in gediz ilçesinde bulunan şirince köyü seluklu devletinden bizlere miras kalma selçuklu mimarisinin hala izlerini taşıyan tarih kokan bir şirin köyümüzdür. Orada normal yaşamın dışında yerli ve ya yabancı turistler akın akın gitmektedir. gerek mimarisi gerekse doğa manzarası insanları kendisine çekmektedir. Şirince köyü halkı selçuklu devletinden kendilerine miras kalan bu değerlerin ne kadar kıymetli olduğunun farkında ve o değerlere hakettiği önemi ve değeri vererek o mirasa sahip çıkmaktadır. Ayrıca şirince halkı gelen misafirlere çok cana yakın davranmakta ve onları en iyi şekilde ağırlamaktadır. Lafı çok fazla uzatmadan şirinceye nasıl ulaşabileceğinizi ve yeme içme hakkında bilgi vereyim.

Şirince Köyüne Nasıl gidilir? Ne Yenir? Konaklama Olanakları

Toplu Taşıma ile: toplu taşıma araçları ile gitmek iseyenlerin ilk olarak gediz ilçesine gelen dolmuş veya otobüslere binmelidir. Daha sonra gediz ilçesinden şirinceye gelen dolmuş hattını kullanarak kolayca şirinceye ulaşabilirsiniz.

Özel araç ile : Özel aracınız ile ilk olarak gediz ilçesine gidiniz oradan şehir merkezinden geçerek şirince tabelalarını takip edebilir yada aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Şirince Köyünde konaklama: şirincede konaklayabileceğiniz pansiyonlar vardır fakat önceden rezervasyon yapmazsanız yer bulma imkanınız oldukça düşüktür.

Şirincede Ne Yenir: Şirincede köy yemeklerinin yanı sıra et ürünlerinide yemeniz mümkündür.Fiyatlar oldukça uygundur.

Check Also

izmir doğal yaşam parkı

İzmir Doğal Yaşam Parkı Nerededir? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ne Kadar?

Şuraya Atla İzmir Doğal Yaşam Parkıİzmir Doğal Yaşam Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?İzmir Doğal Yaşam Parkı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir