Anasayfa » GEZİ FİKİRLERİ » İzmir’de Gezilecek Yerler
izmirde-gezilecek-yerler

İzmir’de Gezilecek Yerler

İzmir Tatili Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler

Ege’nin incisi olarak tabir edebileceğimiz İzmir, son yıllarda turizm alanında büyük gelişmeler yaşıyor. Şehrin tarihi yapısının ve doğal güzelliklerinin insanlara daha fazla duyurulmaya başlamasının ardından hem yerli turistler hem de yabancı turistler tarafından çok fazla ilgi görmeye başladı.

İzmir’de Tercih Edebileceğiniz Tatil Yerleri

İzmir tatil yerleri bakımından ülkemizde çok geniş bir platforma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çeşme, Dikili, Foça, Seferihisar ve Şirince gibi tanınan yerlerin yanı sıra İzmir’e gitmişken görmeniz gereken yerler de vardır. Örneğin; Lübbey Köyü İzmir’in çok fazla adı duyulmamış fakat oldukça ilginç bir köydür. 1950’li yıllarda tamamen terk edilmiş olan köy, Wastern korku filmlerinde yer alan yerleşimleri andırdığını söyleyebiliriz.

İzmir’de gezilecek yerler arasında tatilinizi kalabalıktan uzak ve sakin bir yerleşim yerinde geçireceğiniz bir yer istiyorsanız Sığacık Köyü tercih edebileceğiniz köyler arasında yer almaktadır. Sığacık köyüne adım attığınız an içinizi bir huzurun kaplayacağını söyleyebiliriz. Deniz kıyısında yer alan köyde Kanuni Sultan Süleyman tarafından yapılan bir kale de yer almaktadır.

İzmir’de Bunları Yapmadan Gelmeyin!

İzmir’de neler yapılmalı? Bu soru neredeyse İzmir tatili planlayan herkes tarafından sorulmaktadır. İzmir’e gittiğiniz zaman eğer sabah saatleriyse mutlaka İzmir’in muhteşem tatlarından birisi olan boyoz yemenizi tavsiye ederiz. Öğlen saatlerinde ise kumru yemeyi tercih edebilirsiniz. Kokoreç ve midye gibi tatları seven kişiler için de İzmir kendi tatlarını sunuyor ve yediğiniz en güzel kokoreçle midye olabilir.

Gezi bölgeleri açısında da İzmir’in çok gelişmiş bir şehir olduğunu görebilirsiniz. Şehirde gezintiye çıkacağınız zaman ilk olarak meşhur İzmir Saat Kulesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Burada bir fotoğraf çekilmeden dönmemenizi tavsiye ederiz. Sonrasında ise Doğal Yaşam Parkı’nı ziyaret ederek hayvanları kendi doğal yaşamlarında izleyebilirsiniz.

OKUMALISIN  Pattaya Gezi Fikirleri

İzmir’in en meşhur ilçelerinden birisi Kordon’dur. Kordan’da yapmanız gereken aktivitelerin en başında ise gün batımını izlemek yer alıyor. Kordon’da yer alan mekanlardan birisinde akşam yemeğinizi yerken veya çimlere uzanırken gün batımını izleyebilirsiniz.

İzmir’e seyahat ederken yorulmuş olabilirsiniz. Bu yorgunluğunuzu ise Göztepe’den Karşıyaka’ya vapurla geçerken mavinin muhteşem tonu ve çay eşliğinde atabilirsiniz. İzmir’e gitmişken şehrin son zamanlarda yükselen değeri Alaçatı’yı görmeden dönmeyin. Eğer rüzgar sörfü gibi sporlardan hoşlanıyorsanız Alaçatı bunun için dünyanın en iyi mekanları arasında yer alıyor.

İzmir, tatil konusunda sizlere istediğiniz bütün özellikleri sunan bir şehirdir. Tatiliniz sırasında tarihi yerler ziyaret edebilir, muhteşem kumsallarda güneşlenebilir, yapısı bozulmamış köyleri ziyaret edebilirsiniz. Kısacası İzmir’in her kesime hitap eden bir şehir olduğunu söyleyebiliriz.

İzmir’de Gezilecek Yerler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Kaçırmayın!

Bostanlı Seyir Terası

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde yer alan Bostanlı Seyir Terası, insanların gün batımını izlemeleri için yapılmıştır. Güneşin, ...