Jurassic-Land1

Jurassic Land Nerede? Nasıl Gidilir? Neler Var? Giriş Ücreti, Bilet Fiyatları

Jurassic Land Nerede? Nasıl Gidilir? Neler Var? Giriş Ücreti, Bilet Fiyatları

 Jurassic Park filminden ilham alınarak yapılmış olan Jurassic Land tema parkında, çocuklarınız ile çok eğlenceli saatler sizleri bekliyor. Tema Park, Avrupa’nın en büyük dinozor parkı olma özelliğine sahip.  İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde bulunan Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde 10 bin m2 genişliğinde bir alanda hizmet veren park, sizleri dünyanın en eski sahipleri olan dinazorların dünyasına götürüyor. Günümüzden 65 milyon yıl önce soyları tükenen bu ihtişamlı yaratıklara yakından bakmanızı sağlayan Jurassic Land, hem küçüklerin hem de büyüklerin keyifle gezecekleri bir park olma özelliğine sahiptir.

Jurassic Land’da Neler Var?

Dinazor Müzesi

Fantastik bir dünyaya yolculuk yaptığınızı hissettiren bu müzeyi rehber eşliğinde gezerken hem eğlenmekte hem de o dönem ve dinazorlar hakkında ilginç bilgilere sahip olabiliyorsunuz. Gerçek gibi görünen ve hareket özelliğine sahip dinozor maketleri bulunmakta. Ayrıca dinazor yumurtaları da müze de sergilenmekte. Taş mağaralardaki dinazor iskeletleri de sanki gerçek gibi görünüyor. Çocuklarınızın hem eğlenmesi sağlamak hem de araştırmacı yeteneklerini ortaya çıkarmak amaçlı güzel bir aktivite de düşünülmüş. Çocuğunuz elindeki kürekle, kumları deşeleyip kemik ve yumurta arayabilir. Başarılı olanlara da kaşif paleontolog sertifikası veriliyor.

4 Boyutlu Sinema Juracopter

Dört boyutlu, altı efektli bir sinema olan Juracopter’de gözlüklerinizi taktıktan sonra kendinizi bir anda dinazorların zamanında bulacaksınız. Juracopter denilen bu helikopterle yolculuk ederken havayı, suyu hissediyorsunuz, koltuklarınız geçtiğiniz yerlere uygun şekilde sallanarak gerçek bir deneyim yaşamanızı sağlıyor. Aniden karşınıza çıkan dinazorlar ile heyecan dorukta.

Atölye ve Organizasyon Alanları

Park içinde konser, konferans gibi etkinlikler için ayrılmış bölümler de bulunmakta. Ayrıca çocuklar için parti evi, yumurta boyama etkinlikleri de mevcut.

Lazer Tag – Strateji Oyunu

Her yaştan insana hitap edecek şekilde tasarlanmış bu eğlenceli oyun parkurunda, lazer strateji oyunu olan Laser Tag  oynanabilmekte. Elinizdeki lazer ışıklı silahlarla, dinazorlar, patlayan yumurtalar, renkli ışık efektleri arasında çok eğleneceğiniz bir savaş oyunu sizleri bekliyor.

Dinazor Oyuncakları

Hediyelik eşya mağazası da unutulmamış. Dinazor şeklinde tasarlanmış oyuncaklar, dinazorlarla ilgili eğitici kitaplar, kazı setleri ve ufak dinazor maketleri, bulabileceğiniz ürünlerden bazıları.

JURASSIC LAND NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Adres ve İletişim Bilgileri: Kocatepe mahallesi, Paşa sokak, Forum İstanbul AVM SF Blok No:17/02.120 Bayrampaşa  İstanbul

Telefon: 0 (212) 640 80 88

İETT otobüsleriyle Jurrasic Land’e nasıl gidilir?

Jurrassic Land’e gitmek için birçok yol bulunuyor. Jurrasic Land’e giden İETT otobüsleri;

  • 32 Cevatpaşa – Eminönü
  • 32 A Cevatpaşa – Beyazıt
  • 32 M Cevatpaşa – Mecidiyeköy
  • 32 T Cevatpaşa – Taksim

Metrobüs ile Jurrasic Land’e nasıl gidilir?

Metrobüs’ün Merter durağında indikten sonra Atatürk Havaalanı – Aksaray metrosuna aktarma yapın ve  Kocatepe Forum İstanbul durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Metro ile Jurrasic Land’e nasıl gidilir?

Atatürk Havaalanı – Aksaray metrosunda Kocatepe Forum İstanbul durağında inerek Jurrasic Land’e gidebilirsiniz.

Özel araç ile Jurrasic Land’e nasıl gidilir?

Tem otoyolundan Hal-Otogar çıkışını kullanıp, Kuru Gıda – Otogar istikametini takip ederek Forum İstanbul AVM’ye ulaşılabilir.

E5 otoyolundan Bayrampaşa – Otogar çıkışını kullanıp, Kartaltepe – Yıldırım – Kocatepe istikameti takip edilir.

JURASSIC LAND GİRİŞ ÜCRETİ, BİLET FİYATLARI

0– 2 yaş arası : ücretsiz

2 – 16 yaş arası : 39 TL

Yetişkin: 49 TL

Müze kart %15 indirimli

Aşağıdaki Haritadan Yol Tarifi Alabilirsiniz:

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir