Kadriye Halk Plajı

Antalya’nın Serik ilçesinde yer alan Kadriye Halk Plajı, 2007 yılından itibaren kesintisiz olarak Mavi Bayrak taşıma başarısını göstermektedir. Temizlik ve güvenlik noktasında yapılan özenli çalışmaların sonucunda bu bayrağı taşımaya hak kazanan Kadriye Halk Plajı’nda cankurtaranlar sürekli görev yapmaktadır. Gözetleme kulelerinden denizde olan bitenleri anlık olarak izleyen görevliler gerekli olması durumunda plajın misafirlerine uyarılarda da bulunmaktadır. İnce bir kuma sahip olan plajın bu özelliği, insanların burada keyifli zaman geçirmelerinde çok etkili olmaktadır. Özellikle çocuklar bu ince kum ile eğlenceli zaman geçirmekte ve kumdan kaleler yapmaktadır. İnce kumun üzerinde yatarak denizin maviliklerini izlemek, insanlara çok büyük keyif vermektedir. Şehrin gürültüsünden kaçarak kafa dinlemek isteyenlerin bütün beklentilerine Kadriye Halk Plajı cevap vermektedir.

Serik ilçesinde bulunan Kadriye Halk Plajı’nın kent merkezine olan uzaklığı yaklaşık 40 km’dir. Kent merkezinden uzak olması, bu plajın hafta içi sakin olmasına neden olurken hafta sonları ise daha yoğun olmaktadır. 300 metre uzunluğu ve 50 metrelik genişliği ile çok büyük olan bu plaj, insanların daha rahat bir ortamda denize girmelerine imkan verir. Bölgede yer alan otellerde konaklayan kişiler buraya gelmekte ve zamanlarının önemli bir kısmını burada geçirmektedir. Belediye tarafından yapılan düzenlemeler sayesinde plajın içerisinde insanların temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri tuvalet, duş ve soyunma kabini bulunmaktadır. Bunların kullanımı ise tamamen ücretsizdir.

Serik Belediyesi Kadriye Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Serik ilçesi sahillerinde bulunan Kadriye Halk Plajı, birçok ünlü otelin olduğu bölgenin en önemli plajı konumundadır. Buraya gitmek isteyenlerin öncelikle Serik ilçesine gitmesi gerekir ki Antalya otogarından düzenli olarak kalkan otobüslerle buraya gelinebilir. Serik ilçe merkezinden kalkan toplu taşıma araçları ile de buraya aynı şekilde gelinebilir.

Özel araçları ile buraya gelmek isteyenler ise öncelikle Kayaburnu’na ulaşması gerekiyor. Buradan da Kadriye yoluna dönülerek sahile doğru devam edilmelidir. Böylece plaja ulaşılacaktır.

Serik Belediyesi Kadriye Halk Plajı Giriş Ücreti

Kadriye Halk Plajı, belediye tarafından işletildiği için ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Şezlong ve şemsiye kiralamak isteyenler ise 10 TL ödemelidir.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir