kafa-dinlemek-icin-gidilecek-yerler-istanbul

Kafa Dinlemek İçin Gidilecek Yerler-İstanbul

Bütün çalışanların hafta yoğunluğundan sonra hafta sonu doğa ile buluşup stresini atmak ister. Özellikle İstanbul da yaşayanların hafta yoğunluğunun dışında şehrin kalabalığı ve gürültüsü de eklenince mutlaka hafta sonu stresini atmasında önemli fayda vardır. İstanbul kalabalık ve stresli bir şehir olsa da geniş imkanlara da sahiptir gerek eğlence mekanları, gerekse doğa güzellikleri ile stresin yanında insanların rahatlayabileceği bir çok yer bulunmaktadır. Bu makalemiz de İstanbul da yaşayanlar için şehirden çok fazla uzaklaşmadan doğa ile buluşabilecekleri mekanları sıraladık o mekanlar şu şekildedir;

Atatürk Arboretumu: İstanbul’un için de ama İstanbul dan çok uzak bir yer isterseniz Arboretum tamda size göre hem çok yakın hemde doğa güzellikleri ile kendizi kaybedebileceğiniz, mutlaka gitmeniz gereken yerlerden birisidir. Atatürk arboretumu içinde çeşitli doğa aktiviteleri yapabilirsiniz.

Atatürk Arboretumu

Şile Saklıgöl: Şile saklıgöl doğa güzellikleri içinde kaybolabileceğiniz, harika bir piknik yapabileceğiniz, doğa yürüyüşleri ve çeşitli doğa sporlrını aile boyu yapabileceğiniz en güzel yerlerden birisidir. Eğer hafta sonu bütün stresinizi atmak isterseniz mutlaka buraya gitmelisiniz.

Saklıgöl

Beykoz Kaymakdonduran: Aileniz ile mangal keyfi düşünüyorsanız Beykoz kaymakdonduran tesislerini mutlaka görmenizi sizlere öneriyorum hem masalar birbirinden çok uzak hemde harika orman havası eşliğinde bol oksijenli doğa güzelliklerini bir arada bulabileceğiniz bir yerdir. Mutlaka burayı ziyaret etmenizi öneririm.

Kaymakdonduran
Kaymakdonduran

Çatalca Köyleri: Köy havası ile organik ürünleri bir arada bulabileceğiniz en güzel yerlerdendir Çatalca köyleri buralarda hem piknik yapabilir hemde çeşitli doğa sporlarını yapabilirsiniz. Eğer sakin ve köy havası almayı düşünürseniz Çatalca köylerini hafta sonu değerlendirebilirsiniz.

Çatalca Köyleri

Emirgan Korusu: İstanbul’un içerisinde bulunan en güzel korulardan birisidir Emirgan korusu doğa güzellikleri arasında stres atmayı düşünüyorsanız Emirgan korusuna gidebilirsiniz.

Emirgan Korusu
Emirgan Korusu

Beykoz Korusu:Beykoz Korusu hem doğal güzellikleri hemde içerisinde bulunan Beykoz Koru Sosyal tesislerinde çeşitli lezzetleri tadabileceğiniz bir yerdir. Aile boyu Beykoz korusunda güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Beykoz Korusu
Beykoz Korusu

Darıca Hayvanat Bahçesi: Darıca hayvanat bahçesi hafta sonu çocuklarınıza yönelik plan yapmayı düşünürseniz gidebileceğiniz en güzel yerlerden birisidir. Çocuklarınızı doğa güzellikleri ile buluştururken öğretmeyi düşünürseniz burası tamda size göre bir yer.

Darıca

 

Evet değerli arkadaşlar hafta sonu doğa ile buluşmak isteyenler için hazırladığımız makalenin sonuna geldik sizlere hafta sonu nereye gidebilirim sorusuna yardımcı olmak için yazdığımız makalemizde fikir vermeye çalıştık yukarıda yazdığımız yerler arasında en güzelini seçim gidebilirsiniz. Gezi ve tatil hakkında merak ettiğiniz ve öğrenmek istedikleriniz için bizi takip etmeye devam diniz.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir