Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » Antalya » Kaputaş Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri
kaputaş plajı nasıl

Kaputaş Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Dünyaca ünlü plajların arasında yer alan Kaputaş plajı, yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi görmektedir. Denizi ve sahiliyle gelenlerde hayranlık uyandıran Kaputaş plajı hemen arkasında yer alan kanyonuyla da muhteşem bir manzaraya sahiptir.

Antalya ilinin sınırları içerisinde yer alan bu plaja ulaşmak biraz zahmetli olsa da şimdilerde görülmesi, zaman geçirilmesi gereken bir plaj olarak dikkat çekmektedir. Antalya – Fethiye yolu üzerinde bulunan Kaputaş Plajına buralardan geçiyorsanız mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.

Kaputaş Plajı Giriş Ücretli mi? Tesisler ve Otopark

Mavi bayraklı plajlardan olan Kaputaş plajının işletmesi belediyede bulunduğu için herhangi bir ücret ödemeden giriş yapabilir ve zaman geçirebilirsiniz.

Yukarıda da söylediğimiz gibi burada bulunan tesisler belediye tarafından işletilmektedir. Bu yönüyle de fiyatlar daha uygun düzeyde olmaktadır. Dilerseniz burada şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz gibi makul fiyatlarla da bir şeyler yiyebilir ve içebilirsiniz.

Ayrıca plaj çevresinde belediyeye ait ücretsiz soyunma kabinleri ile duş alanları ve karayoluyla gelenler için arabalarını koyabilecekleri küçük bir otoparkta bulunmaktadır.

Kaputaş Plajı Nasıl? Artıları – Eksileri

Oldukça temiz bir denize sahip olan Kaputaş plajı bir kanyon ağzında bulunduğu için kanyon ağzı plajı olarakta bilinmektedir. Halk plajı olarak hizmet veren Kaputaş plajına eğer kendi aracınızla geliyorsanız yaklaşık 185 basamaktan oluşan merdivenlerden aşağıya inmeniz ve bu merdivenlerden dönüşte tekrar çıkmanız gerekecektir.

Dalgalı bir denize sahip olan Kaputaş Plajı özellikle yüzmeyi çok iyi bilmiyorsanız sizin için zorlayıcı olabilir. Plajın yazın fazlaca kalabalık olması, denizin ve sahilin keyfini tam anlamıyla çıkarmanıza engel olmaktadır.

Otopark yetersiz geldiğinden dolayı ziyaretçiler genellikle arabalarını yol kenarına park etmek durumunda kalmaktadır.

Kaputaş plajına ulaşmak için merdivenlerden inerken aşağıdaki harika manzarayı da fotoğraflamayı unutmayın.

Kaputaş Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Ziyaret Saatleri

Antalya il sınırları içerisinde yer alan Kaputaş Plajı Antalya-Fethiye yolu üzerinde, Antalya merkeze 200 km mesafede, Fethiye’ye 80 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kaputaş plajının açık adresi Kalkan, 07580 Kaş/Antalya’dır.

Kaputaş plajına özel aracınızla gelebileceğiniz gibi Kaş ve Kalkan üzerinden düzenli olarak kalkan otobüslerle de ulaşabilirsiniz. Ayrıca Antalya üzerinden düzenlenen özel tekne turlarına katılarak deniz yoluyla buraya ulaşmanız da mümkün.

Kaputaş Plajı haftanın her günü 07.00 ile 20.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Kaputaş Plajı’nın Harita Üzerindeki Konumu

Check Also

Akdamar Adası ve Akdamar Kilisesi Nerede? Nasıl Gidilir? Akdamar Kilisesi ve Yakın Çevresi Hakkında Bilgi

Şuraya Atla Akdamar Adasının HikayesiAkdamar Adası’na Nasıl Gidilir? Akdamar Adası Tekne ÜcretiAkdamar KilisesiAkdamar Kilisesi Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir