Karahayıt Kaplıcaları-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Konaklama-Ne Ye İyi Gelir

Ülkemizde kaplıca tedavisi önemli ölçüde benimsenmiştir. Özellikle son yıllarda doktorlarında yönlendirmeleri ile birlikte kaplıca tedavi yöntemleri oldukça artmıştır. Denizli ülkemizde kaplıca denildiğinde ilk akla gelen illerimizden birisidir. Denizliye sadece ülkemizde bulunan illerden değil diğer ülkelerden de tedavi ve tatil amaçlı insanlar gelmektedir. Karahayıt kaplıcaları Pamukkale sınırları içerisindedir. Kaplıcaların çıkış noktası  deniz seviyesinden yaklaşık olarak 1 km yüksektedir. Burada çıkan suyun Pamukkale kaplıcalarına göre daha sıcak ve karbondioksit oranının daha az olduğu uzmanlar tarafından söylenmektedir. Karahayıt kaplıcalarında önemli bir özellikte kırmızı kaplıca suyu ve termal çamurdur. Termal çamur ile bir çok hastalığa şifa kaynağı bulabilirsiniz.  Sıvı çamur gibi  çıkan termal kaynak, cilt hastalıklarına iyi geldiği söyleniyor. Cildin yumuşamasına yardımcı oluyor , tıkanmış gözeneklerin açılmasına yardımcı oluyor, çatlakların kapatılması ve selüloitlerin yok edilmesi konusunda termal çamur önemli bir etken olduğu söylenmektedir. Ayrıca termal çamurun yanı sıra çok özel kırmızı suda da şifa bulma imkanınız vardır. Karahayıt kaplıcaları hangi hastalıklara iyi geliyor? Diyabet hastalığı, karaciğer hastalığı, safra kesesi hastalığı, dolaşım sistemi hastalıkları, astım, tansiyon, kalp ve beyin hastalıkları, banyo kürleri gibi hastalıklara iyi geldiği söylenmektedir.

Karahayıt Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?

Ülkemizde en güzel kaplıca merkezlerinden birisi olan karahayıt kaplıcalarına en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım: şehir merkezinde bulunan terminalden karahayıt kasabasına kalkan minibüslere binerek kolay ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel araç ile ulaşım:  merkezden ayrıldıktan sonra Ankara bulvarı üzerinden Pamukkale tarafına doğru ilerleyiniz. 20 km kadar gittikten sonra karahayıt tabelalarından ayrılarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanında aşağıda eklemiş olduğum google maps üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Giriş ücretleri, Konaklama İmkanları ve Fiyatları

Kaplıca havuzlarına girmeniz için belirlenen ortalama olarak 20 ile 50 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Fakat herhangi bir otele yerleşmeniz durumunda kaplıca girişleri ücretsiz olacaktır. Otele yerleşmeden günübirlik bir şekilde belirlenen ücreti ödedikten sonra giriş yapabilirsiniz. Konaklama imkanlarına değinecek olursak karahayıt ilçesinde konaklama imkanları oldukça fazladır her otelde kaplıca imkanları odalarda havuzlar gibi çeşitli özelliklere sahip bir çok otel vardır. Ama buralarda konaklamak istemezseniz bile Pamukkale ve şehir merkezinde her türlü lüks ve orta düzeyde bir çok otelde konaklayabilirsiniz. Konaklama ücretlerine değinecek olursak yeme içme ve çeşitli özellikler ile farklılık göstermekle birlikte ortalama 100 TL ile 400 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Evet değerli gezi severler denizli tatilinizde sizlere öenmli ölçüde yardımcı olacağını düşündüğüm bu makalemde karahayıt kaplıcaları ile ilgili çeşitli bilgiler vermeye çalıştım umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aşağıda karahayıt kaplıcaları ile ilgili çeşitli görselleri bulabilirsiniz. Denizli gezisi hakkında daha detaylı bilgiler için bizi takip ediniz. Değerli yorumlarınızı makalemizin sonuna ekleyebilirsiniz. Herkese bol keyifli ve sağlıklı bir tatil dilerim.

Karahayıt Kaplıca Resimleri

Check Also

hierapolis

Hierapolis Arkeoloji Müzesi-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

Denizli şehrimizin doğal güzelliklerinin yanında antik şehirleri de çok meşhurdur. Bunlardan en önemlilerinden birisi olan …

2 Yorumlar

  1. Avatar

    Iyi aksamlar size ulaşmamız için bir telefon numaramız yokmu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir