karain-magarasi-nerede

Karain Mağarası- Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ne Kadar? Yol Tarifi

Şuraya Atla

Antalya’nın önemli tarihi mekanlarından birisi olan Karain mağarası hakkında en detaylı bilgi ve en güzel görselleri için makalemizi okuyunuz.

Turizmin ve Tarihi şehirlerimizin başında gelen Antalya hakkında sizlere harika bir paylaşımda daha bulunacağım. Karain mağarası Türkiye de en büyük mağaralardan olum Antalya’nın yağca köyünde ve denizden yaklaşık olarak 50 metre yüksekliğe sahiptir. Karain mağarası insanların  yaşam alanı olarak kullandığı dünyada ve ülkemizde ender mağaralardan birisidir. Karain mağarasının geçmişi neredeyse 600.000 yıla kadar uzanmaktadır fakat bununla alakalı olarak hiçbir yazılı kaynak yoktur tarih araştırmacılarının ortaya koyduğu bir fikirdir. Karain mağarasında bir çok arkeolog tarafından kazılar yapılmıştır kazı sonucunda bir çok hayvan iskeletine rastlanmıştır bu hayvanların tamamı vahşi hayvanlardan oluşmaktadır. Karain mağarası şimdilerde turizme açılmış ve Antalya turizminin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Tarih severleri için kaçırılmayacak önemli fırsatlardan birisidir.

Karain Mağarasına Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ne Kadar?

Karain mağarasına gidebilmek için Antalya burdur yolu üzerinde çalışan dolmuşlara binmelisiniz. Karain mağarası yağca köyünde bulunduğundan yağca köyüne gelince inip mağaraya tırmanmalısınız. Kendi aracınızla gitmek isterseniz aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyiniz. Karain mağarası giriş ücreti öğrenci ve sivil olmak üzeri 3 ve 5 TL dir.

Karain Mağarası Resimleri

Karain Mağarası Videosu

Check Also

Alanya Dim Çayı ve Dim Mağarası Nerede? Nasıl Gidilir? Ne Yapılır?

Alanya’nın sıcağından kaçıp ferahlamak, serinlemek isteyenler için ideal bir yer olan Dim Çayı ve Dim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir