Kartepeye Nasıl Gidilir? Ulaşım Bilgileri

İstanbul’a en yakın kayak merkezi olan Kocaeli il sınırları içinde bulunan İzmit kartepeye ulaşım bilgilerini sizler ile paylaşacağım. izmit kartepeye ulaşım oldukça kolaydır özellikle istanbuldan izmir kartepeye ulaşım için aşağıdaki tarifi okuyunuz.

İstanbuldan kartepeye nasıl gidilir?

Kartepeye gitmek için ilk olarak bulunduğunuz şehrin otogarından kalkan izmit otobüslerine bininiz izmit otogarına ulaştıktan sonra izmit otogarından düzenli olarak kalkan kartepe dolmuşlarına binip kartepeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İstanbuldan gidecek arkadaşlar için yine otogardan izmit arabalarına binip kolayca izmite ulaştıktan sonra kartepe dolmuşlarını kullanarak kartepeye kolayca ulaşabilirsiniz günübirlik gidiyorsanız gidiş dönüş biletlerinizi birlikte almanızı sizlere öneriyorum. Özel araçla gidecek arkadaşlar için ilk olarak izmit tabelalarını takip edip izmite ulaşmaları gerekmektedir. Bunun yanında otobandan gidenler için izmit şehir merkezine girmeden kartepeden ayrılarak direk olarak kartepeye gidebilirler. Yada aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz. izmit kartepede konaklamak isteyen arkadaşlar için oldukça geniş bir imkan vardır yine yeme içme olarak imkanlar oldukça fazladır. Bunun yanında kartepe çeresinde canlı müzik eşliğinde özellikle karadeniz müziği eşliğinde yemek yeme imkanı mevcuttur. Kayak eğitimi almak isteyenler içinde eğiticiler belli ücretler karşılığında sizlere eğitim vermektedir.

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*