Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » Ankara » Keçiören Teleferik-Nasıl Gidilir?-Ücreti

Keçiören Teleferik-Nasıl Gidilir?-Ücreti

Ankara gezisi ve tatili planlayanlar için Ankara’yı kuş bakışıyla seyredebilme fırsatı bulduğunuz Keçiören teleferikten sizlere bahsetme gereği duydum.  Ankara’nın ismini de aldığı Keçiören ilçesi sınırların da bulunan Keçiören teleferik son yıllarda Ankara ya yapılan en önemli yatırımlardan birisidir. Turizmi canlandırma amaçlı olarak yapılmış Keçiören teleferik oldukça fazla ilgi çekmektedir. Yerli yabancı binlerce turist özellikle hafta sonları teleferiğe binmek için sıraya girmektedir. Keçiören teleferik toplamda 16 vagondan oluşmaktadır. Vagonların kapasitesi ise 8 kişidir 8 kişiden fazla binmek hem tehlikeli hem de yasaktır. Keçiören teleferik toplamda üç istasyona uğramaktadır. Bu istasyonlar botanik bahçesi ve tepebaşı mevki ve güçsüzler yurdu.  İstasyonlar arası 1653 metredir ve Teleferiğin toplam uzunluğu 3303 metredir bu şekilde ülkemizde bulunan en uzun teleferik özelliğini taşımaktadır. Keçiören teleferik ile yolculuk toplamda 20 dakika sürmektedir. Yolculuk esnasında harika şehir manzaraları yakalayıp fotoğraflandırma imkanına sahipsiniz.

Keçiören Teleferik Nasıl Gidilir?

Keçiören teleferik’e en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir. Toplu taşıma ve özel araç ile ayrı ayrı ulaşım şekilleri anlatılmıştır.

Toplu taşıma ile ulaşım: Teleferik Keçiören ilçesi  Atatürk bahçesi ve Estergon kalesi arasında yer almaktadır. Keçiören’e kalkan otobüs ve minibüslere binerek teleferik durağından inmeniz gerekmektedir. Çeşitli yerlerden kalkan otobüs saatleri aşağıda verilmiştir.

Özel araç ile ulaşım: Özel araç ile ulaşım için Keçiören ilçesine doğru yola çıkınız saha sonra ilçeye ulaştıktan sonra teleferik tabelaları yada Atatürk bahçesi tabelalarını takip ederek teleferiğe kolayca ulaşabilirsiniz. Bunlara ek olarak aşağıda eklemiş olduğum google maps üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Keçiören Teleferik’e Giden Otobüs Hatları

Kavacık Subayevleri Mh.Kalender Sk. / Keçiören : EGO 464 – SUBAYEVLERİ-EMEK-BAHÇELİEVLER, EGO 427 – SUBAYEVLERİ-BAKANLIK-A.AYRANCI

Kavacık Subayevleri Mh.Üçyıldız Cd. / Keçiören: EGO 423 – SUBAYEVLERİ-ODTÜ, EGO 464 – SUBAYEVLERİ-EMEK-BAHÇELİEVLER

Kavacık Subayevleri Mh.Üçyıldız Cd. / Keçiören:  EGO 423 – SUBAYEVLERİ-ODTÜ, EGO 464 – SUBAYEVLERİ-EMEK-BAHÇELİEVLER

Kavacık Subayevleri Mh.Üçyıldız Cd. / Keçiören: EGO 427-3 – (ÖHO) SUBAYEVLERİ-A.AYRANCI, EGO 427 – SUBAYEVLERİ-BAKANLIK-A.AYRANCI

Kavacık Subayevleri Mh.Fatih Cd. / Keçiören: EGO 461 – UYANIŞ-PINARBAŞI-GAR-KIZILAY, EGO 411-3 – (ÖHO) AKTEPE-YÜZYIL

Kalaba Mh.Fatih Cd. / Keçiören: EGO 478 – UYANIŞ-BEŞEVLER-TEKNİK OKULLAR, EGO 481 – UYANIŞ-PINARBAŞI-ULUS-KIZILAY

Kavacık Subayevleri Mh.Bando Sk. / Keçiören:  EGO 427 – SUBAYEVLERİ-BAKANLIK-A.AYRANCI, EGO 423 – SUBAYEVLERİ-ODTÜ

Kavacık Subayevleri Mh.Üçyıldız Cd. / Keçiören:  EGO 423 – SUBAYEVLERİ-ODTÜ, EGO 427-3 – (ÖHO) SUBAYEVLERİ-A.AYRANCI

^

Keçiören Teleferik Çalışma Saatleri Ve Bilet Fiyatları

Keçiören teleferik çalışma saatleri  hafta içi 17.00 – 00.00, hafta sonu ise 17.00 – 01.00 saatleri  bu saatler arasında sorunsuz bir şekilde teleferiğe binebilir güzel şehir kareleri yakalayabilirsiniz. Teleferik bilet fiyatları ise oldukça uygun olmak ile birlikte bilet fiyatları: Yetişkin, 5 TL, 20 kişi ve üstü gruplar için: 3 TL, 7 – 12 yaş arası çocuklar için : 2,5 TL, 0 – 6 Yaş arası bebeklere ve çocuklara ise ücretsizdir.

 Evet değerli gezginler ve tatilciler teleferik için sizlere anlatacakalrım bu kadardı şimdi sizleri Keçiören teleferik ile ilgili çeşitli görseller ile baş başa bırakıyorum umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Değerli yorumlarınızı eksik etmeyiniz.

Keçiören Teleferik Fotoğrafları

Check Also

yaşayan müze nerede

Beypazarı Yaşayan Müze Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti

Şuraya Atla Beypazarı Yaşayan Müze Nerededir ve Nasıl Gidilir?Yaşayan Müze Giriş Ücreti ve Çalışma SaatleriBeypazarı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir