Kemer Atatürk Parkı Halk Plajı

Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan Atatürk Parkı Halk Plajı, temizliği ve güvenliği ile meşhur bir plajdır. Bu özelliklerinden dolayı 2006 yılından itibaren Mavi Bayrak taşımaya başlayan plaj, özenli çalışmalar neticesinde bu bayrağı halen taşımaktadır. Beldibi bölgesinde bulunmasından dolayı bu plaja Beldibi Plajı da denilmektedir. Geçmişte sadece otellerin kullanımına verilmesi bir ara gündeme gelmiş ise de halkın tepkisi nedeniyle halen halk plajı statüsündedir.

Altın sarısı kumları ve turkuaz rengindeki suyuyla dikkat çeken plaja, belde halkı yoğun ilgi göstermektedir. Ayrıca civarda bulunan otellerdeki turistlerin bir kısmı da buraya gelerek denize girmektedir. Mavi Bayrak taşıması, bu plajın en önemli tanıtım araçlarından birisi olarak dikkat çekiyor. 200 metre uzunluğa sahip olan plajın genişliği ise 30 metredir. Bu uzunluklar dikkate alındığında plajın ne kadar büyük olduğu daha net anlaşılacaktır. Özellikle yaz mevsimindeki yoğunluğa rağmen sıkışık bir ortam olmaması bu büyüklüğün en önemli nedenleri arasındadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen plajda, insanların temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri duş, soyunma kabini, tuvalet ve engelli tuvaleti gibi alanlar mevcuttur. Ayrıca plajın beldenin hemen içerisinde olması, insanların market ya da benzer noktalara kısa sürede ulaşmasına imkan vermektedir.

Atatürk Parkı Halk Plajı Nerededir? Nasıl Gidilir?

Atatürk Parkı Halk Plajı, Antalya kent merkezine 25 km uzaklıkta iken Kemer’e ise 18 km mesafede yer alır. Bu plajın havalimanına olan uzaklığı ise 35 km’dir. Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Beldibi bölgesinde yer alan plaja toplu taşıma vardır. Antalya içerisinden hareket eden Beldibi otobüslerine binerek buraya gelinebilir. Özel araçları ile buraya gelecek olan kişiler ise Antalya ile Kemer arasındaki karayolunu kullanmalıdır. Bu yol kullanılarak plaja kısa sürede ulaşılabilir.

Atatürk Parkı Halk Plajı Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Atatürk Parkı Halk Plajı’na giriş ücretsizdir. Burada şezlong ve şemsiye kiralamak isteyenlerin ödemesi gereken ücret ise 10 TL’dir. Ayrıca beldede bulunan market ve diğer yerlerden insanlar ihtiyaç duydukları ürünlere rahatlıkla ulaşabilir. Atatürk Parkı Halk Plajı, günün her saati açıktır.

2015 yılı haziran ayından bu yana hizmette olan parkın plajı yaklaşık 450 metre uzunluğunda… Mavi bayraklı plajında deniz keyfi yaparken, çimlenmiş, çiçeklendirilmiş ve süs havuzundan oluşan alanlarında da yürüyüş yapabilirsiniz… Güzel bir yaşam alanı…

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir