kemer batı halk plajı

Kemer Merkez Batı Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Kemer Merkez Batı Halk Plajı

Antalya’nın en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Kemer içerisinde çok sayıda plaj vardır. Bu plajlardan birisi de Kemer Merkez Batı Halk Plajı olup adından da anlaşılacağı gibi bir halk plajıdır.

İlçe merkezine yürüme mesafesinde olan bu plaj, ilçede bulunan yat limanına oldukça yakın bir konumda yer alır. İnce kumları ile öne çıkan plajın suyu da oldukça temizdir. Dalgaların kumları hareket ettirmesi, insanlara görsel bir şölen sunmaktadır. Suyun berraklığı, kumların hareketlerini görünebilir kılmaktadır. Temizliğin dışında insanların rahat edebilmesi için gerekli olan düzenlemeler de yapılmış durumdadır. Tamamen doğal olan bu plaja sonradan duş, giyinme kabinleri, tuvalet ve benzer yerler eklenmiştir. İnsanlar buraya geldiklerinde rahat bir şekilde denizin, suyun ve güneşin keyfini çıkarmaktadır.

Kemer’in en önemli plajlarından birisi olan Merkez Batı Halk Plajı, çok özenli bir çalışmanın neticesi olarak 2010 yılından itibaren Mavi Bayrak taşımaya başlamıştır. Uluslararası bir sembol olmasından dolayı, bölgeye gelen turistler genelde Mavi Bayrak’lı plajları tercih etmektedir. Buna bağlı olarak Kemer Merkez Halk Plajı’nı da çok sayıda turist ziyaret etmektedir. Bu plaj için bölgede yer alan otellerde konaklayan turistler dahi vardır. Ayrıca havalimanına 58 km mesafede olması bölgenin bir diğer önemli avantajı olarak dikkat çekiyor.

kemer batı halk plajı

Kemer Merkez Batı Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kemer ilçe sınırları içerisinde olan Merkez Batı Halk Plajı, ilçe merkezine sadece 1 km mesafededir. İlçe merkezinden kalkan minibüslerle buraya gelinebildiği gibi isteyenler yürüyerek de buraya gelebilirler. Fakat yaz güneşinde bu yürüyüşler çok fazla tavsiye edilmemektedir.

Özel araçlarıyla buraya gelen kişilerin öncelikle Antalya’dan Kemer ilçesine gelmesi gerekir. Daha sonra ise ilçede bulunan yat limanından doğuya doğru gidilmesi yeterli olacaktır.

Kemer Merkez Batı Halk Plajı Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Kemer Belediyesi’nin işlettiği plajlardan birisi olan Batı Halk Plajı’na giriş ücretsizdir. Günün her saati açık olan plajda şezlong ve şemsiye kiralanabilir. Bunun için ödenmesi gereken ücret ise 10 TL’dir.

Kemer Batı Halk Plajı Yol Tarifi

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir