kemer merkez doğu halk plajı

Kemer Merkez Doğu Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Kemer Merkez Doğu Halk Plajı

Antalya’nın Kemer ilçesinin merkezinde bulunan Kemer Merkez Doğu Halk Plajı, ince kumlardan oluşan özel bir plajdır. Kumların oldukça ince olmasından dolayı, buraya gelenler kum üzerinde güneşlenmeyi daha fazla tercih etmektedir.

Altın sarısı ince kumun haricinde deniz suyu da son derece temizdir. Çıplak gözle bile denizin dibi rahatlıkla görünmekte ve insanlar deniz gözlüklerini kullanarak suyun altındaki balıkları izleyebilmektedir. Turkuaz rengine sahip olan deniz, aniden derinleşmeyen bir yapıya sahiptir ve plaj tamamen doğaldır.

Kemer Belediyesi tarafından işletilen Kemer Merkez Doğu Halk Plajı, Beldibi beldesinden başlamakta ve Tekirova’ya kadar uzanmaktadır. Plajın 270 metrelik bölümü Kemer Merkez Doğu Halk Plajı iken diğer bölümlerin isimleri farklıdır. Plajın genişliği ise 20 metredir. Havalimanına uzaklığı 58 km olan plajın bu özelliği, bölgede yer alan oteller için çok önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Her ne kadar halk plajı statüsünde olsa da bu plaja yerli ve yabancı turistler de çok fazla ilgi göstermektedir. Turistlerin buraya ilgi göstermelerinin en önemli nedenlerinden bir tanesi, 2010 yılından itibaren bu plajın kesintisiz Mavi Bayrak taşımasıdır. Bu özelliği sayesinde birçok noktada tanıtımı yapılmaktadır.

kemer merkez doğu halk plajı

Kemer Merkez Doğu Halk Plajı Nerededir? Nasıl Gidilir?

Kemer ilçe merkezinde bulunan Merkez Doğu Halk Plajı’na ilçe merkezindeki toplu taşıma araçları ile 3 dakikada ulaşılabiliyor. Hatta burada ikamet eden insanların bir kısmı yürüyerek bu plaja ulaşabiliyor.

Kemer Merkez Doğu Halk Plajı’na özel araçları ile gelecek olan kişilerin öncelikle Kemer ilçe merkezine gelmesi gerekiyor. Kemer’e geldikten sonra sahile çıkılması burayı bulmak için yeterli olacaktır. Bu plaj yat limanı ile Kuğulu Park arasında yer almaktadır.

Kemer Merkez Doğu Halk Plajı Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Kemer Belediyesi’nin işlettiği bu plaja giriş ücretsizdir. Kemer ilçe merkezinde bulunmasından dolayı, yaz aylarında burada ciddi bir yoğunluk yaşanmaktadır. Şezlong ve şemsiye kiralamak isteyenlerin 10 TL ödemesi yeterlidir.

Günün her saatinde açık olan plaja, geceleri girmeyi tercih edenler de vardır.

Kemer Merkez Doğu Halk Plajı Yol Tarifi

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir