kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde 5 milyon 526 bin metrekarelik bir alan üzerine yayılmıştır.

İstanbulluları doğayla buluşturmayı amaçlayan Kemerburgaz Kent Ormanı güzel bir piknik ve mangal alanı olarak dikkat çekmektedir. Kemerburgaz Kent Ormanında yürüyüş alanları ve oyun parkları gibi pek çok imkan da bulunmaktadır.

Doğa severler için harika bir ortam olduğunu düşündüğüm Kemerburgaz Kent Ormanı eğer insanlarımız tarafından bilinçli olarak kullanılmaya devam ederse güzel bir dinlenme alanı olarak varlığını sürdürecektir.

Kemerburgaz Uluslararası Kent Ormanı olarak isimlendirilen bu orman içerisinde futbol sahası, çocuk kulübü, izci kampı, uçurtma atölyesi, el sanatları satış birimi, küçükbaş, büyükbaş hayvan ahırları ve seyir kulesi gibi birçok sosyal tesis bulunuyor.

İstanbul’a olan yakınlığı ile herkesin ulaşabileceği bir mevkiide olan Kemerburgaz Kent Ormanı İstanbulluların keyifli zamanlar geçirebileceği yeni bir uğrak noktası olacak. Yetkililer tarafından Kemerburgaz Kent Ormanına bugüne kadar 8 binin üzerinde ağaç dikimi yapıldığı da ifade ediliyor.

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti?

Kemerburgaz Kent Ormanına girişlerin ücretsiz olduğunu ve burayı gezmeyi, piknik yapmayı isteyen insanların gönül rahatlığıyla gidebileceğini söyleyebiliriz.

Kemerburgaz Kent Ormanı Nerede? Nasıl Gidilir? Yol Tarifi

Açık adresi; Göktürk merkez, Pirinççi köyü Kemerburgaz Yolu Eyüpsultan/İstanbul olan Kemerburgaz Kent Ormanına gitmek için Hasdal Kavşağı’ndan girip Kemerburgaz Göktürk istikametine, Kemerburgaz Kent Ormanı tabelasını görene kadar ilerliyorsunuz ve bu tabelayı gördükten sonra girip alt geçitten yolun karşısına geçiyorsunuz.

Toplu taşıma ile gelecek olanlar ise 49 – 49K – 49T – 500T numaralı otobüs hatlarını kullanarak veya Eyüpsultan ilçesinden, Eyüp iskele durağından kalkan 93M, 41AT, 500A numaralı otobüslere binip, Edirne Kapı’da inip 36U numaralı otobüse binerek Arabacı Garajı durağında inerek ulaşabilirler.

Kemerburgaz Kent Ormanı Konumu

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir