Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » Çanakkale » Kilitbahir Kalesi Tam olarak Nerede? Giriş Ücreti Ne Kadar?
Kilitbahir Kalesi Resimleri
Kilitbahir Kalesi Resimleri

Kilitbahir Kalesi Tam olarak Nerede? Giriş Ücreti Ne Kadar?

1452 Yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Kilitbahir kalesi Çanakkale’nin en gözde turizm mekanlarından birisi olmasının yanında mutlaka gezilecek yerler arasında yer alan harika bir tarihi kaledir. Kale Bizans’ı sıkıştırıp aldığı yardımları engellemek için inşa edilmiş önemli stratejik bölgeye sahip bir kale idi ve amacına da ulaştı Osmanlı devletine oldukça iyi hizmet etmiş bir kaledir. Fatih Sultan Mehmet geometri bilgisini bu kalede ortaya koymuş ve inşaatı esnasında harikalar ortaya çıkarmıştır. Çanakkale’ye gelipte mutlaka bize Sultan Mehmet’in hediyesi olan kaleyi gezmenizi sizlere şiddetle öneriyorum.

Kilitbahir Giriş Ücretleri Ne Kadar? Çalışma saatleri?

Kilitbahir kalesi giriş ücretleri en son hali 6 TL’dır.  

Ziyaret saatlerini yazacak olursak: 08:00 – 17:00 dır. 

Not: ziyaret günlerinde pazartesi, salı günleri hariç tutulmuştur.

Kilitbahir Kalesine Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma ile nasıl gidilir?: Çanakkalenin eceabat ilçesi kilitbahir köyüne giden dolmuşlara binerek yada çanakkaleden feribota binerek iskeleden yalı caddesi üzerinden güneye doğru giderek kaleye ulaşmanız mümkündür.

Özel araç ile Nasıl Gidilir? : Özel aracınız ile kaleye ulaşabilmeniz için aşağıda eklemiş olduğum haritayı kullanarak kısa zaman içerisinde kaleye ulaşabilirsiniz.

Check Also

Marmara’daki Mavi Bayrak’lı Plajlar Nerelerdir? Nasıl gidilir? Ücretleri Ne Kadardır?

Şuraya Atla Marmara’daki Mavi Bayraklı Plajların ÖzellikleriMarmara’daki Mavi Bayraklı Plajlara Nasıl Gidilir?Marmara’daki Mavi Bayraklı Plajların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir