Kışın Gidilecek Sıcak Tatil Yerleri-Yurtdışı

Maldivler
Maldivler

Özellikle ülkemizde kış aylarının yaşandığı dönemlerde tatil planı yapanlar yaz aylarında olduğu gibi sıcak bir tatil geçirmeyi düşünüyorsa bu makale tamda onlara göre. Kış aylarında Akdeniz bölgesi diğer bölgeler kadar soğuk olmasa bile yine de yaz aylarında olduğu gibi rahat deniz ve güneş keyfine izin vermiyor bu nedenle tatilciler gözünü yurtdışına dikmiş durumda işte bu durumda hangi ülkelerde deniz ve güneşin tadını çıkarabilirim sorusuna yanıt arayanlar için kış aylarında yaz tatiline gidebileceğiniz ülkeleri sizler için sıraladım. O ülkeler şu şekilde:

Maldivler: Özellikle en ön plana çıkan ülkelerden birisi olan Maldivler en güzel tatili geçirebileceğiniz ülkeler arasındadır. Maldivler Hint okyanusuna kıyısı bulanan mavi ile yeşili en derinlikleri ile birlikte yaşayabileceğiniz en güzel ülkelerden birisi olma özelliğini taşımaktadır. Bunun yanında irili ufaklı bir çok adada tatil yapma olasılığına sahipsiniz. Turizm açısından oldukça gelişmiş ülkelerden birisi olan Maldivler’i tatil rehberinin ilk sırasına yazabilirsiniz. Maldivlerin en güzel yanlarından olan THY’nin İstanbul dan direk uçuşu olması ve Türk vatandaşlarından vize istememesidir.

Maldivler
Maldivler

Dubai: Dubai bilindiği üzere dünyada en güzel yerlerden birisidir. Lüks ve ihtişamı ile ön plana çıkmaktadır. Pahalı bir yer olması ile bilinir fakat en güzel tatil yapabileceğiniz yerlerden birisidir. Dubai’ye ülkemizden direk uçuşlar yapılmaktadır. Eğer tatil bütçeniz biraz kabarık ise ve lüksü en iyi şekilde yaşamak istiyorsanız mutlaka tatil rehberinize eklemeniz gereken yerlerden birisidir.

dubai
Dubai

Tayland: Tayland yine yeşili ve maviyi en iyi şekilde hissedebileceğiniz ülkelerden birisidir. Kültür olarak bizim kültürümüzden farklı bir yer böyle bir değişiklik yaşamak isteyenlerin buraya gitmesini önerebiliriz. Özellikle başkent Bankok’ta zaman geçirebilirsiniz.

Tayland
Tayland

Güney Afrika: Günay Afrika da çeşitli güzellikleri bir arada yaşabileceğiniz üç şehirden sizlere bahsedeceğim. Alışveriş ve hareketliliği ile meşhur olan Johannesburg, bunun yanında doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Sun City ve deniz ve güneşi en güzel haliyle yaşayabileceğiniz Cape Town. Eğer böyle bir tatil düşünürseniz kesinlikle Güney Afrikayı düşünebilirsiniz. Fiyat olarak diğer ülkelere nazaran daha uygun fiyatlar ile tatil yapabilirsiniz. Güney Afrika Türkiye den gelecek olan ziyaretçiler için 30 güne kadar vize istemiyor tatil için 30 günün de yeterli olduğunu düşünürsek burayı es geçmemenizi öneririm.

Evet değerli tatilciler sizlere yukarıda kış aylarında yaz tatili yapabileceğiniz ülkeleri sıraladım. Soru ve görüşlerinizi yorumlar üzerinden bizlere ulaştırabilirsiniz. Diğer tatil bilgileri için bizi takip etmeyi unutmayınız. Herkese iyi eğlenceler dileriz.

 

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*