kizilcahamam-kaplicalari-faydalari

Kızılcahamam Kaplıcaları Nerede, Tanıtımı ve Termal Suların Faydaları

Kızılcahamam Kaplıcaları hakkında bilgi vermeden önce genel olarak kaplıcaların ne gibi yararları olduğuna, neden tıbbi olarak da önerildiğinden bahsedelim. Ardından tüm ayrıntılarıyla Kızılcahamam Kaplıcaları’nı sizler için detaylıca anlatacağız.

Kaplıcaların Faydalarından Bazıları

Romatizmal Ağrılar için Öneriliyor!

Bitirici tedavi yöntemi olarak da nitelendirilen kaplıca tedavisi ile genetik olan romatizmal ağrılar bireyi büyük ölçüde rahatlatır. Kaplıca sularında özellikle eklem ağrıları ve kronik bel ağrıları gibi doku rahatsızlıkları giderilir.

Ortopedik Rahatsızlıklar için Birebir!

Ortopedi ameliyatı olmuş kişiler için termal sular son derece etkili bir tedavi yöntemidir. Adele sertliği, kasılmalar gibi sorunlar için kaplıcalar tercih edilebilir.

Nörolojik Hastalıklara Termal Sular İyi Geliyor!

Kaplıca suları yani termal sular rahatlama ve sakinleştirme sağlıyor. Çocuk felci, beyin felci gibi nörolojik rahatsızlıklarınıza termal kaplıcalarda çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca gündelik hayatta sürekli şikayet ettiğimiz fakat tanımlayamadığımız beyin yorgunluğuna da iyi geldiği doktorlar tarafından dile getiriliyor.

Solunum Sistemi Rahatsızlıkları için Termal Kaplıcalar Şifa!

Özellikle alerjik üst solunum yolları hastalığı, astım ve bronşit gibi solunum sistemi rahatsızlıklarına klimaterapi etkisi olan termal kaplıcalar adeta şifa oluyor.

Cilt Rahatsızlıkları, Dolaşım Sistemi Rahatsızlıkları ve Metabolik Rahatsızlıklar Termal Kaplıcalarda Tedavi Edilebilir!

Evet şimdi gelelim Kızılcahamam Kaplıcaları’nı neden tercih etmeliyiz, Kızılcahamam Kaplıcaları tanıtımı ve Kızılcahamam Kaplıcaları’na nasıl gidilir sorusunun cevaplarına…

Kızılcahamam Kaplıcaları Nerede ve Nasıl Gidilir?

Ankara’ya ortalama 80 km mesafede olan Kızılcahamam’da bulunan Kızılcahamam Kaplıcaları’na, E-5 Ankara-İstanbul Devlet Karayolu’nu takip ederek ulaşabilirsiniz. Yazımızın alt kısmında haritalar üzerinden yol tarifi alabileceğiniz bir bağlantı bulunmaktadır. İster telefonunuzdan isterseniz de tablet veya bilgisayarınızdan direk yol tarifi alabilirsiniz. Kızılcahamam Kaplıcaları‘na giderseniz mutlaka kaplıcalar hakkındaki görüşlerinizi belirtiniz. Bu sayede diğer ziyaretçilerimize ışık tutmuş olursunuz.

Kızılcahamam’da Bulunan Kaplıcalar ve Özellikleri

Kızılcahamam Sey Hamamı Kaplıcası Kızılcahamam – Çerkeş yolu üzerinde, Güven Bucağı’nın batısına yer almaktadır. Kızılcahamam’a 16 km uzaklıktadır. Kaplıca suyunun Ph değeri 6.5’tir ve 43 °C sıcaklığındadır. Kalsiyum, sodyum, bikarbonat ve karbondioksit yönünden zengindir. İçme kürlerine ve banyo yapmaya elverişli bir termal kaplıcadır. Yukarıda sıraladığımız termal suların yararlarını  Kızılcahamam Sey Hamamı Kaplıcası’nda da görebilirsiniz. Sey Hamamı Kaplıcası‘na  757 61 35 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Kızılcahamam Belediyesi Büyük Kaplıca

Türkiye’nin tüm bölgelerinden gelen ziyaretçilerin en çok tercih ettiği kaplıca belediyenin işletmesini yaptığı Kızılcahamam Belediye Kaplıcası’dır. Ankara merkeze 75 km uzaklıkta, Kızılcahamam ilçesi merkezindedir. Saniyede 60 litre kaynak akım değerine sahiptir ve su sıcaklığı 44 ile 86.5 °C arasında değişmektedir. Sodyum, arsenik, klorür, bikarbonat ve karbondioksit bileşimine sahip doğal termal suyu birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Karaciğer ve safrakesesi hastalıkları, sinir ve kas yorgunlukları, kalp ve damar hastalıkları, romatizmal hastalıklar ve eklem hastalıklarına iyi gelmektedir. Kızılcamam Belediye Kaplıcası için yol tarifi alabileceğiniz bir haritayı yazının en alt kısmına ekliyoruz oradan direk yol tarifi alabilirsiniz.

Kızılcahamam Belediyesi Büyük Kaplıca Konaklama Ücretleri

130 yatak kapasitesi, 39 oda ve 81 yatak ile Belediye Termal Oteli, Kızılcahamam Kaplıcaları arasında en ideal ve en uygun fiyatlı konaklama için tercih edilebilir. Erkekler, bayanlar ve özel kabinler olarak günlük hizmetlerine devam etmektedir. Doğanın kucağındaki şifa sloganı ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Kızılcahamam Belediyesi Büyük Kaplıca’da umumi giriş ücreti 10 TL’dir. 0312 736 16 48 numaralı telefondan arayarak daha detaylı bilgi edinebilir, rezervasyon yapabilirsiniz.

Kızılcamam Belediyesi Pansiyon Evleri’nde konaklama yapabilirsiniz.

Duşlu ve çift kişilik odalarda gecelik 90 TL konaklama ücreti tarifesi bulunmaktadır. 4 kişilik küvetli odalar ise geceliği 180 TL’dir. Fiyatlandırmalara günlük 1 seans kaplıca ve kahvaltı da dahildir. Odalarda 24 saat sıcak su, sınırsız internet ve güvenlik hizmetleri bulunmaktadır.

Kızılcahamam Belediyesi Büyük Kaplıca Fotoğrafları:

Kızılcamam Belediyesi Büyük Kaplıca Yol Tarifi:

Check Also

yaşayan müze nerede

Beypazarı Yaşayan Müze Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti

Yaşayan Müze, Ankara’nın Beypazarı ilçesinde mutlaka görülmesini tavsiye ettiğimiz mekanlardan biridir. Bugün müze olarak kullanılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir