Kızıldağ Milli Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? Konaklama Ücretleri

Isparta ilinin Şarkikaraağaç ilçesi sınırları içerisinde 1840 metre yükseklikte yer alan Kızıldağ Milli Parkı, Beyşehir gölünden gelen temiz hava ve konumu ile sahip olduğu oksijen seviyesi sayesinde bir şifa merkezi olarak dikkat çekmektedir.

Özellikle astım ve koah hastaları için bir tedavi merkezi olan Kızıldağ Milli Parkı temiz havası sayesinde oksijen deposu olarak şifa kaynağı olmaktadır.

Doğayla iç içe bir tatil geçirmek ve kamp yapmak isteyenler için tercih edilebilecek bir alan olan Kızıldağ Milli Parkında, bungalovlar, çadır kent veya bölgede yer alan otelde konaklama imkanı bulunmaktadır.

1993 yılında milli park ilan edilen Kızıldağ Milli Parkı başta mavi sedir ağacı olmak üzere birçok ağaç türüne ev sahipliği yapmaktadır.

Yaklaşık 9 km’lik yürüyüş alanı ile kamp ve piknik alanları mevcut olan Kızıldağ Milli Parkı sahip olduğu atmosfer sayesinde her mevsim ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Ailecek vakit geçirilebilecek uygun bir mekan olan Kızıldağ Milli Parkında yer alan çadır kampında elektrik hizmeti de bulunmaktadır.

Bungalov Evlerinde en fazla 7 kişi kalabilmekte olup evler yerden ısıtma sistemine sahiptir ve ev içinde şömine de bulunmaktadır.

Kızıldağ Milli Parkı Bungalov Evlerinde Konaklama Ücretleri 2020

Bungalov Evlerde Hafta İçi Konaklama Ücretleri 1 kişi için 100 TL, 2 kişi için 200 TL, 3 kişi için 290 TL, 4 kişi için 380 TL, 5 kişi için 460 TL, 6 kişi için 540 TL ve 7 kişi için 620 TL olmaktadır.

Bungalov Evlerde Hafta Sonu Konaklama Ücretleri 1 kişi için 120 TL, 2 kişi için 240 TL, 3 kişi için 350 TL, 4 kişi için 460 TL, 5 kişi için 560 TL, 6 kişi için 660 TL ve 7 kişi için 760 TL olmaktadır.

Konteyner Evlerin günlük ücreti 150 TL, 4 kişilik çadır ücreti 100 TL, çadır yeri ücreti ise 40 TL olarak belirlenmiştir.

Kızıldağ Milli Parkı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kızıldağ Milli Parkı Isparta ilinin Şarkikaraağaç ilçesine 5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Buraya gelmek isteyenler kendi özel araçları ile tabelaları takip ederek rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilir.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir