kleopatra
kleopatra

Kleopatra Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Konaklama-Yeme İçme

Yine Marmaris de bulunan en güzel plajlardan birisi olan Kleopatra plajından  sizlere bahsedeceğim. Kleopatra plajı bölgede en gözde plajlardan birisidir. Özellikle ada da bulunmasından dolayı çok fazla dikkat çekmekte ve milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Kleopatra plajı bölgede oldukça meşhur olan Sedir Adasın da bulunmaktadır diğer bir ismiyle Kleopatra Plajı, Marmaris’in yaklaşım olarak 16 kilometre kuzeyinde bulunan en güzel turistik ve mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerin en başında gelmektedir. Bölgede en çok dikkat çeken özellik altın sarısı kumsalı ve masmavi denizidir. Plaj aynı zamanda Kleopatra Plajı olarak bilinmekte olup turistlerin ilk sıralarda ziyaret ettiği yerlerin başında gelmektedir. Marmaris gezinizde mutlaka buraya uğramalı hem denizin ve kumsalın tadını çıkarın hem de adada muhteşem güzellikleri resmediniz.Bir çok yerli ve yabancı turizm rehberi tarafından da burası ziyaret edilmektedir. Yine bir çok turizm rehber kitabı ve dergisine konu olmuştur. Ayrıca plajda şemsiye , şezlong ve bir çok aktivite yapma imkanına sahipsiniz ayrıca su sporları ve değişik aktiviteleri yapma imkanına sahipsiniz. Lafı çok fazla uzatmadan sizlere Kleopatra plajı ile ilgili diğer önemli bilgileri sizler ile paylaşayım.

Kleopatra Plajına Nasıl Gidilir?

Marmaris’in en nezih bölgelerinden olan Sedir alanı içerisinde bulunan Kleopatra plajına en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Kleopatra plajına ulaşım şekilleri: Kleopatra plajına ulaşım deniz yolu ile vardır Marmaris ilçe merkezine geldikten sonra Sedir adasına giden dolmuş tekneleri yada taksi tekneleri kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden Kleopatra plajı ve Sedir konum bilgisini ve ulaşım bilgilerini takip edebilirsiniz.

Kleopatra Plajı Giriş Ücreti, Konaklama ve Yeme İçme Olanakları

Diğer bir çok plajda olduğu gibi bu güzel plaja da giriş ücretsiz fakat plajda faydalanacağınız imkanlar olan şezlong, şemsiye duş vb. gibi ihtiyaçlar için 20 ile 30 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Bir hatırlatmada bulunacak olursa eğer burada öğrenciyseniz öğrenci kartınızı yanınız da bulundurunuz hem gidiş esnasında hem de orada öğrencilere tanınan çeşitli indirimlerden yararlanabilirsiniz. Konaklama olanakları ise: ada içerisinde bir çok konaklama yapabileceğiniz otel ve pansiyonlar bulunmaktadır. Yine aynı şekilde Alanya ve Marmaris ilçelerinde de bir çok otel bulunmaktadır. Bu otellerin ortalama fiyatları 150 TL ile 300 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca otelin yanı sıra kamp alanlarına da çadır kurma imkanınız bulunmaktadır. Bunun fiyatı da alandan alana değişiklik göster kaydıyla ortalama 50 TL civarındadır. Daha uygun fiyatlarda konaklama imkanı yakalayabilirsiniz bunun için erken rezervasyon ve firmaların, otellerin yaptığı kampanyaları takip etmeniz gerekmektedir. Yeme içme olanakları: ada içerisin de bir çok restoran ve kafeterya hizmet vermektedir. Yine plaj içerisinde de bir çok kafeteryanın yanı sıra büfeler ile hizmet verilmektedir kişi başı ortalama olarak 15 TL ile 50 TL arasında karnınızı doyurmanız mümkündür.

Evet değerli arkadaşlar Muğla geziniz de mutlaka uğramanız gereken yerlerden birisi olan ve Muğla’nın en güzel plajı diyebileceğimiz Sedir adasında buluna Kleopatra plajını sizlere tanıtmaya çalıştım Sedir adası ve Muğla da diğer gezilip görülmesi gereken yerler hakkında daha detaylı bilgi ve görseller için bizi takip etmeye devam ediniz. Soru ve görüşlerinizi yorumlar üzerinden bizlere bildirebilirsiniz. Aşağıda Kleopatra plajı ile ilgili çeşitli görselleri bulabilirsiniz. Herkese iyi eğlenceler dilerim.

Kleopatra Plajı Resimleri

Check Also

kumbahçe halk plajı

Bodrum Kumbahçe Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Ziyaret Saatleri

Mavi bayraklı plajlar arasında yer alan Bodrum Kumbahçe Plajı, halk plajı olarak hizmet veren nadide …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir