Konserve Koyu Halk Plajı

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yer alan Konserve Koyu Halk Plajı, klasik plajlardan çok farklı bir yapıya sahiptir. Muratpaşa ilçesinin doğal güzelliklerinden olan falezlerin hemen altında bulunan Konserve Koyu Halk Plajı, ilçe halkının şehrin gürültüsünden kaçarak serinlemek istediğinde tercih ettiği noktaların başında gelmektedir. Falezlerin alt kısmının düzenlenmesi ile oluşturulan halk plajına, yabancı turistlerin ilgisi de bir hayli fazladır. Plajda yapılan düzenlemelerde öncelik temizliğe verilmiştir. Zaten doğal bir yapıda olan plajı kullanan kişilerin dikkati sayesinde Mavi Bayrak almayı başaran plajlar arasındadır. Güvenlik noktasında ise cankurtaranlar sürekli görev yapmaktadır.

Falezlerin alt kısımlarına eklenen ahşap platformlar üzerinden denize giren kişiler, farklı bir deneyim yaşama fırsatını yakalamaktadır. 60 metre uzunluğundaki plajın genişliği ise 30 metredir. Kum ya da çakılın olduğu plajda güneşlenmek isteyenler, ahşap platformu kullanmaktadır. Ayrıca plajın yakın noktasında kayalıklar da vardır. Buranın en önemli özelliklerinden birisi aniden derinleşen noktaların olmasıdır. Bundan dolayı özellikle yüzme bilmeyenlerin dikkatli olması ve can yeleği kullanması gerekiyor.

Konserve Koyu Halk Plajı Nerededir? Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi sınırlarında olan Konserve Koyu Halk Plajı, kent merkezine 7 km mesafededir. Buraya gelmek isteyenler belli bir noktaya kadar toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Daha sonra ise biraz yürünmesi gerekiyor.

Özel araçları ile buraya gelecek olan kişilerin ise kullanacakları çok fazla alternatif vardır. Bu alternatif yollar kullanılarak Lara Caddesi’ne çıkılmalıdır. Daha sonra ise tabelalar takip edilerek plaja ulaşılabilir.

Konserve Koyu Halk Plajı Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Muratpaşa ilçesinde bulunan Konserve Koyu Halk Plajı, haftanın bütün günleri açıktır. Sabah saat 08:00’de açılan plaj akşam saat 20:00’de kapanmaktadır.

Konserve Koyu Halk Plajı’na giriş için ödeme yapılmasına gerek yoktur. Belediye tarafından işletilen plajda verilen hizmetler için ise ödeme yapılması gerekir. Burada yer alan şezlong ve şemsiyeleri kullanmak isteyenlerin 10 TL ödemesi gerekiyor. Çok özel bir plaj olan Konserve Koyu Halk Plajı yakınlarında bulunan marketten alışveriş de yapılabilmektedir. Tesiste ürün seçeneği çok değil ama çay, simit, tost, kahve, bira var. Ekonomik ve güzel bir yer. Deniz harika. Dik ve dar merdivenlerden inip çıkıyorsunuz bu nedenle engelliye uygun değil. Aynı şekilde çocuk arabası varsa taşımaya hazır olun.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir