konya tropikal kelebek bahçesi

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti

Toplamda 7.600 metrekarelik bir alana yayılan Konya Tropikal Kelebek Bahçesindeki bu geniş alanın 3.500 metrekarelik kısmı gezi alanı olarak faaliyet göstermektedir.

Konya‘nın merkez ilçesi olan Selçuklu sınırları içerisinde bulunan Konya tropikal kelebek bahçesi toplamda 20.000 bitkiden oluşan 98 çeşit bitki türünü bünyesinde barındırmakta ve 1.600 metrekarelik uçuş alanı ile 15 tür kelebeğe doğal yaşam alanı sunmaktadır.

Konya Kelebek bahçesini gezmeye başlamadan önce bu narin canlılar kelebekler hakkında kanıksanmış bir yanlış olan kelebeklerin ömrünün 1 gün oluşu yanılgısına değinelim istiyorum. Aslında sanılanın aksine kelebekler 1 gün değil ortalama 1 hafta ile 2 hafta arasında yaşamaktadır.

KONYA Kelebek bahçesine adım attığınız an tropikal bir dünyaya giriş yaptığınız hissine kapılarak kendinizi dış dünyadan tamamen farklı bir atmosferde bulacaksınız. Bahçede bulunan kelebeklerin zarif uçuşlarını izleyerek bu süre içerisinde stresten uzak doğayla baş başa zaman geçireceksiniz. Binlerce bitki ve kelebeğin arasında dolaşmak sizi biraz olsun rahatlatacaktır.. Eee her şey nihayetinde denizden, kumsaldan ibaret değil böyle güzel gezi alternatifleri çocuklarınızla anlamlı dakikalar geçirmek için kaçırılmayacak bir fırsat.

Konya Tropikal Kelebek bahçesinde belkide kelebekleri hiç bu kadar yakından görme fırsatı bulamayacağınız anlar sizleri bekliyor. Bahçe içerisinde görevli olan doğa rehberleri doğa yürüyüşü boyunca size eşlik ederken sizler de kelebeklerin hayat döngüleri, kamuflaj, korunma, beslenme ve güneşlenme gibi davranışlarını inceleme fırsatı buluyorsunuz.

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi içerisinde aynı zamanda bir de böcek köyü bulunuyor. Bu böcek köyünde önemli böcek türlerinin gizemli dünyalarına eşsiz bir yolculuk sizleri bekliyor.

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi Güncel Giriş Ücreti

Kelebek bahçesine giriş ücreti öğrenciler için 7,5 tl normal yetişkinler içinse 17,50 tl olarak belirlenmiş ancak bazı vatandaşlara ücret konusunda ayrıcalık tanınmıştır.

Örneğin aile ile birlikte gelen 0-6 yaş çocuklar için kelebek bahçesi ücretsizdir.
Şehit yakını (Anne, Baba, Eş ve Çocuk) ücretsizdir.
Gazilere ücretsizdir.

Engelli ve 65 yaş vatandaşlar için giriş ücreti 5 tl’dir.
Aile Paketi: Anne + Baba : 30 TL ve (7-14 yaş arası) her çocuk için 5 tl’dir.

Konya Kelebek Bahçesi Açılış Kapanış Saatleri

Kelebek Bahçesi sadece pazartesi günleri kapalı olurken diğer günler 09.30 ile 17.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi Nerede? Nasıl Gidilir?

Kültürpark ve Yazırdan hareket eden 47 numaralı ve 57 numaralı otobüsler aracılığıyla Tropikal Kelebek bahçesine ulaşmanız mümkün olmaktadır. Ayrıca fatih ışıklar minibüsü ile de kelebek bahçesine ulaşabilirsiniz. Özel aracı ile gelecek olanlar ise navigasyona tropikal kelebek bahçesi veya ismail kaya caddesi yazarak kolay bir şekilde ulaşabilir.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir