Korfu Adası

Korfu Adası Nerede? Korfu Adası Gezi Rehberi

Tatil İçin Korfu Adası

Yunanistan‘ın kuzeybatısında ve İtalyaya çok yakın bir konumda bulunan Korfu ( Corfu ) Adası sahip olduğu doğal güzelliklerle diğer Yunan adalarından farklı bir görüntü oluşturmaktadır.

İtalya‘ya çok yakın olması sebebiyle de İtalyan kültürünün izlerininin yoğun bir şekilde görüldüğü Korfu Adası‘nın sahil şeridinin toplam uzunluğu yaklaşık 200 km’dir. Oldukça büyük bir ada olan Korfu Adası kendi üniversitesine ve çok sayıda güzel plaja sahiptir.

Masalsı bir dünyaya kapı aralamak isteyenler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer olan Korfu Adası‘nda bolca zeytin ağacı ve yeşillik bulunuyor. Muhteşem denizi ve eşsiz manzarasıyla Korfu Adası neredeyse tüm yıl boyunca tatilcileri ağırlamaktadır.

Korfu ( Corfu ) Adası‘nı gezmeye gidenler ada sakinlerinin dost canlısı olduğundan sıkça bahsediyor ve Korfu Adasının gezilmesi gereken en güzel yerlerinin kuzey-batı kıyıları olduğu belirtiliyor. Adaya gelenler ada içerisindeki otobüsler vasıtasıyla veya araba kiralayarak Korfu Adasını gezme imkanına sahip oluyor.

Korfu Adası Yeme İçme

Cafe ve restoran konusunda ziyaretçilerine pekçok alternatif sunan Korfu Adasında en çok tüketilen et olarak domuz eti, karşımıza çıkıyor. Bu nedenle Türkiye’den giden ziyaretçilerin yemek konusunda biraz zorlanması muhtemel ancak yine de kendinize uygun bir yemek menüsü bulabileceğinizi söyleyebilirim.

Korfu Adası Nasıl Gidilir?

Türkiye’den direkt uçuşun olmadığı Korfu Adası‘na ancak Avrupa ülkelerinden direkt uçuşlarla ulaşmak mümkün oluyor. Korfu Adası’na gitmek için Selanik ve Atina kalkışlı uçaklar ile veya deniz yoluyla Ege ve Güney sahillerimizden kalkan feribotlarla ilk önce Midilli, Sakıs, Rodos, Kos gibi Yunan adalarına ve bu adalardan kalkan feribotlarla Yunanistan anakarasına ulaşmalısınız. Yunanistan merkeze geldikten sonra ise aktarmalı olarak Korfu Adası’na ulaşabilirsiniz.

Korfu Adası En Güzel Plajları

Masmavi deniz ve yeşilliklerle çevrelenmiş bir ada olan Korfu ( Corfu Island ) Adası çok sayıda güzel plaja sahiptir ancak biz burada en çok ilgi gören Korfu ( Corfu ) plajlarını paylaşacağız.

1-) Paleokastritsa Plajı: Korfu adasının 25 km kuzeybatısında bulunan bu plaj zeytin ağaçlarıyla kaplı ormanlarla çevrilmiş olup adayı çevreleyen dik kayalıklara sahiptir. Ayrıca Bakire Manastırı da burada yer almaktadır. Paleokastritsa Plajı altın rengi kumsalıyla Korfu Adası’nda muhakkak gidilmesi gereken plajlardan biridir.

2-) Agios Gordios Plajı: Korfu Adası’nın 19 km güneyinde yer alan bu plaj adanın en çok tercih edilen plajlarından biri olup adını sahilde bulunan adeta denizin tam ortasında konumlanmış olan Agios Gordios Kilisesi‘nden almıştır. Agios Gordios plajı zeytin ağaçları ve üzüm bağları ile çevrili yemyeşil dağlarıyla da muazzam bir manzara sunmaktadır.

3-) Glyfada Plajı: Korfu Adası’nın 16 km batısında bulunan bu plaj kristal berraklığındaki sularıyla mavi bayraklı plajlar arasında yer almaktadır. Şu sporları gibi çeşitli imkanlara sahip olan Glyfada plajı özellikle gençler tarafından tercih edilmektedir.

4-) Myrtiotissa Plajı: Korfu Adası’nın 17 km batısında bulunan bu plaj ismini yemyeşil dağın eteklerinde inşa edilmiş denizden 1 metre yükseklikte yer alan Myrtiotissa Manastırı‘ndan almıştır.

5-) Nissaki Plajı: Korfu Adası’nın 22 km kuzeyinde Barbati ve Kassiopi köyleri arasında bulunan bu plajın mavi ve yeşil renge bürünen suyu o kadar temizdir ki zengin deniz yaşamını ve güzel su altı manzaralarını görmeye izin verir. Ayrıca Nissaki plajı, taze deniz ürünleri ve yöresel lezzetler sunan tavernalara da sahiptir.

6-) Agios Georgios Pagon Plajı: Korfu Adası’nın 40 km kuzeybatısında bulunan bu plaj sahip olduğu berrak suları ve güzel ortamıyla mavi bayraklı plajlar arasında yerini almıştır. Ayrıca Agios Georgios Pagon plajında bulunan restoran ve tavernalar mükemmel gün batımını izlemek için idealdir.

Belirttiğimiz bu plajlar dışında Korfu Adası’nda İssos plajı, Acharavi plajı, Kalamı plajı, Ipsos plajı, Barbati plajı, Ermones plajı gibi daha birçok güzel plaj bulunmaktadır.

Korfu Adası Gezilecek Yerler

Yunanistan sınırları içerisinde yer alan ve İtalya’ya yakın bir mevkide bulunan Korfu Adası’nda denize girmek ve plajda güneşlenmek dışında yapılacak çok şey var. Korfu Adası aslında hem aileyle gezmeye gelenler hem de eğlenmek isteyen gençler için oldukça büyük imkanlara sahip. Korfu Adası’nda sağlanan otobüs ulaşımı ile tüm adayı gezmeniz mümkün olduğu gibi dilerseniz araba veya bisiklet kiralayarakta adayı tam anlamıyla özgürce gezme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Korfu Adası’nda gezilecek yerlerin başında Corfu Town, Eski Kale ( Old Fortress ) , Yeni Kale ( New Fortress ), Achilleion Sarayı, Paleokastritsa Manastırı, Angelokastro Kalesi ve Saint Spyridon Kilisesi gelmektedir.

Korfu Adası’nda düzenlenen gezi turlarına katılarak adayı gezebilir, festival ve etkinliklere katılabilir, çocuklarınızla birlikte aqualand su parkında eğlenceli zamanlar geçirebilir veya su sporlarına katılabilirsiniz. Ayrıca gençler eğlenceyi tüm güne yayarak adada fazlaca bulunan gece kulüplerinde eğlenme fırsatına da sahiptir.

Korfu Adası Konaklama

Korfu Adası‘nda merkeze en yakın konaklama yerleri; Gouvia, Dassia, İpsos, Benitses ve Perama bölgelerinde bulunuyor. Ayrıca Korfu adasının popüler yerlerine ve plajlarına yakın bölgelerde de oldukça fazla otel imkanı var. Otel fiyatları ise tercih edilen bölgeye göre, geceliği 30 eurodan başlayıp 200 euroya kadar çıkmaktadır.

Korfu Adası’nın Konumu

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir