kucuk-ayasofya-cami
Küçük Ayasofya

Küçük Ayasofya Cami-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Ziyaret Saatleri

Şuraya Atla

Küçük ayasofya cami hakkında detaylı bilgi ve görseller ile sizleri küçük ayasofya cami hakkında bilgilendireceğim. Küçük aya sofya cami İstanbul’un küçük ayasofya semtinde bulunmaktadır cami Bizans imparatorluğu dönemin inşa edilmiştir. Cami Osmanlının İstanbul’u fethinden sonra camiye çevrilmiştir yapı olarak tipik bir roma yapısına benzemektedir fakat temeli oldukça sağlamdır büyük kütleler halinde temelinde taşlar kullanılmıştır. İstanbul’un tarihi eserlerini incelediğimizde karşımıza Bizans döneminde çok büyük depremlerin olduğu bilgisine ulaşmaktayız çümkü yatıkları bütün yapılarda depreme dayanıklığı ön plana çıkarmaktadır. Bizans döneminde inşa edilen kilisenin ismini de yine Bizans döneminde idam edilen bir isyancının adını taşımaktaydı.Küçük Ayasofya cami şimdilerde yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açılmıştır. Yılda bir milyondan fazla ziyaretçi camiyi ziyaret etmektedir. Bütün tarihi eserler gibi devlet tarafından sürekli olarak korunmaktadır. Buradan Türkiye Cumhuriyetinin kültüre ve kültürel mirasa ne kadar sahip çıktığını görebilirsiniz.Lafı çok fazla uzatmadan sizlere ulaşım gibi diğer önemli bilgileri aktarayım.

Küçük Ayasofya Camine Nasıl Gidilir?

İstanbul’un dini sembollerinden olan ve en çok ziyaret edilen noktalardan birisi olan Küçük Ayasofya camine en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Küçük: İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunan Küçük ayasofya camine en kolay yolla ulaşmak için Yeni kapı feribot yönüne ve Sultan Ahmet camine giden toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşabilirsiniz. Eminönü’nden buralara sürekli olarak otobüs kalkmaktadır.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: Özel aracınız ile gidebilmek için Sultan Ahmet Cami tabelalarını takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun yanında sahil yolundan yeni kapı feribot terminalinin önünden geçerek Sultan Ahmet çıkışından ayrıldıktan sonra ilk soldan yoldan ayrıldığınızda camiye ulaşmış olacaksınız. Yine bunlara ek olarak aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Evet değerli İstanbul severler sizlere İstanbul’un en güzel gezilecek yerlerinden olan Küçük Ayasofya cami hakkında bilgi vermeye çalıştım umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aşağıda Küçük Ayasofya cami ile ilgili çeşitli görsellere ulaşabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz. İstanbul da diğer gezilecek yerler ile ilgili detaylı bilgi ve görseller için bizi takip etmeye devam ediniz.

Küçük Ayasofya Cami Resimleri

Küçük Ayasofya Cami Videosu

Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir