Kumbaba
Kumbaba

Kumbaba Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

Şuraya Atla

Yaz ayının gelmesiyle birlikte sıcaklıklar da çok yükseldi son günlerde bütün tatilcilerin İnternet üzerinden plajları araştırdıklarını biliyoruz ve bizde İstanbul da en güzel plajları sizler için tanıtmaya devam ediyoruz. Şimdi sizlere Şilede bulunan en güzel plajlardan birisi, Kumbaba plajını sizlere tanıtacağım. Plaj oldukça temiz ve düzenlidir. İçerisinde kafeterya, duş ve wcler bulunmaktadır. Ayrıca şezlong ve şemsiye kiralama imkanınız da bulunmaktadır. Burada sadece plaja girebileceğiniz gibi kamp alanında da kamp kurma imkanına sahipsiniz. Şile plajları diğer İstanbul plajlarına nazaran daha temiz ve düzenlidir. Bulunduğu bölge de Şile’nin turistik bölgeleri arasındadır. Buradaki kumsalın farklı bir özelliği var oda şu şekilde; Kumbaba kumsalı Bizanslılar döneminde kum banyosu yapılan bir yer olarak kullanıldığı bilinmektedir buradaki kumların romatizma hastalıklara da iyi geldiği bilinmekteydi.Lafı çok fazla uzatmadan Kumbab plajı ile ilgil diğer önemli bilgileri sizlere aktarayım.

Kumbaba Plajına Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma araçlarını tercih edecek olanların ilk olarak Şile merkeze geldikten sonra Kumbaba mevkine giden dolmuşları kullanarak buraya ulaşmaları mümkündür. Şile Kumbaba sapağından geçen İETT otobüsleri de şunlardır:139 – ÜSKÜDAR – ŞİLE 139A – ÜSKÜDAR – ŞİLE – AĞVA 139T – TEPEÜSTÜ – ŞİLE

Özel araçları tercih edecek olanların ise Şilenin girişinde bulunan ışıklara geldikten sonra Sol tarafa doğru yönelerek devam ediniz Girişte Sağa doğru Saklıgöl tabelalarını göreceksiniz siz soldan devam ederek yaklaşık olarak 2 km kadar gittikten sonra ulaşmış olacaksınız. Ayrıca aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Kumbaba Plajına Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Kumbaba plajına giriş ücreti otopark ücreti de dahil olmak üzere 10 TL’dir. İçeride ayrıca şezlong ve şemsiye kiralamak isterseniz ayrı bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Değerli İstanbullular en güzel plajları sizler için tanıtmaya devam diyoruz. Aşağıda Kumbaba plajı ile ilgili çeşitli görsellere ulaşabilirsiniz. Ayrıca soru ve görüşlerinizi yorumlar üzerinden bizlere iletebilirsiniz. İstanbul da bulunan diğer güzel plajlar için bizi takip etmeye devam ediniz. Herkese iyi eğlenceler dileriz.

Kumbaba Plajı Resimleri

Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir