kursunlu-selalesi

Kurşunlu Şelalesi- Nerede? Nasıl Gidilir? Yol Tarifi

Şuraya Atla

Antalyanın en önemli ve şehir merkezinde bulunan turizm unsuru kurşunlu şelalesi hakkında en detaylı bilgi ve en güzel görseller için makalemizi mutlaka okuyunuz.

Turizm kenti antalyadan paylaşımlarımıza devam ediyoruz. Antalyanın merkezinde bulunan harika bir güzelliğe sahip kurşunlu şelalesini sizlere tanıtacağım. Kurşunlu şelalesi antalya’nın merkezindedir. Şelalenin oluşumu tamamen doğaldır hiçbir müdahale de bulunulmamıştır. Şelalenin oluşumu uzun yıllar sürüp bugünkü halini 1986 yılında almıştır. Bu yıldan sonra antalyanın turizmine önemli katkılarda bulunmaya başlamıştır. Şelale 18 metre yükseklikten dökülmekten etragındaki küçük şelaler ile bir gölet oluşturmaktadır. Şelalenin etrafı oyun parkları, piknik alanları, dinlenme yerleri, yürüyüş parkurları olarak düzenlenmiş hem yerli halka hem de yerli veya yabancı turistlere açılmıştır. Antalyaya gelen hemen hemen her turist kurşunlu ziyaretini ziyaret etmektedir. Rehberlerinde listesinde ilk başlarda kurşunlu ziyareti yer alır. Şelalenin içerisindeki parkta çeşitli fakat zararsız yaban yahvanları yaşamaktadır buda gelen ziyaretçilerin oldukça fazla dikkatini çekmektedir.

Kurşunlu Şelalesine Nasıl Gidilir?

Kurşunlu şelalesi  antalyanın merkezinde bulunduğundan dolayı ulaşımı oldukça kolaydır. Kurşunlu şelalesine toplu taşıma ile gitmek isterseniz belediye otobüsü olarak  524-524A-519 hat nolu belediye otobüslerine binebilirsiniz eğer dolmuşla gitmek isterseniz 230-231 dolmuş hatlarına binmeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında kendi aracınız ile gitmek isterseniz  aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Kurşunlu Şelalesi Resimleri

Kurşunlu Şelalesi Videosu

Check Also

Alanya Dim Çayı ve Dim Mağarası Nerede? Nasıl Gidilir? Ne Yapılır?

Alanya’nın sıcağından kaçıp ferahlamak, serinlemek isteyenler için ideal bir yer olan Dim Çayı ve Dim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir