Kuşadası Plajları-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Çalışma Saatleri

papaz
papaz

Kuşadası ülkemizin turizm merkezlerinden birisidir. Yılda milyonlarca turist Kuşadası’nı doldurmaktadır. Özellikle yaz turizminde ülkemize olan katkısı oldukça fazladır birbirinden güzel plajları ile öne çıkmaktadır. Deniz suyu oldukça berrak ve temizdir. Bütün plajları mavi bayraklı plajlardan oluşmaktadır. Oldukça temiz olan plajlara çeşitli imkanlar dahilinde tatilinizin çoğu zamanını bu plajlarda geçirmek isteyeceğinizden hiç şüphe yoktur. Plajların neredeyse tamamı mavi bayraklı plajlardır. En güzel tatil planları içerisinde Aydın şehrinin Kuşadası ilçesine mutlaka uğramanızı sizlere öneriyorum. Lafı çok fazla uzatmadan sizlere plajlardan bahsedeyim. Aşağıda bu güzel plajlar ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

yeşil plaj
yeşil plaj

Kuşadası Green Beach (Yeşil Plaj): Kuşadası’nın en güzel plajlarından birisi olan yeşil plaj yerli ve yabancı bir çok tatilcinin dikkatini çekmektedir. Yeşil plaj kadınlar denizi olarak bilinen tarafta bulunmaktadır. Orada bulunan Sky otelin yanında bulunmaktadır. Plaj özel bir işleme tarafından işletilmektedir. Plaja etrafta buluna palmiye ağaçları oldukça farklı bir hava katmaktadır. Plajda şemsiye, şezlong kiralayabilirsiniz. Ayrıca plajın içinde kafeterya, restoran duş ve WC gibi hizmetler de verilmektedir. Giriş ücretleri : ortalama 5 TL ile 30 TL arasında, şezlong ve şemşiye kiralama ücretleri de : 5 TL ile 30 TL arasında olacaktır.

Kuşadası Green Beach Nasıl Gidilir: Yeşil plaja merkezden kalkan minibüsler ile kolayca ulaşabilirsiniz. Merkezde herhangi bir duraktan binebilirsiniz. Özel aracı ile gitmek isteyenlerin aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

şehir
şehir

Kuşadası Şehir Plajı: Kuşadası’nın en güzel plajlarından birisi olan şehir plajı marina bölgesinde yer almaktadır. Şehir plajı belediye tarafından işletilmektedir ve oldukça temiz ve güzel bir kumsala sahiptir. Plaj tüm halka açıktır. Plaj giriş ücreti yoktur. Fakat şezlong ve şemciye gibi hizmetlerden yararlanmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Buda 5 TL ile 30 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Kuşadası Şehir Plajına Nasıl Gidilir: Kuşadası şehir plajı merkeze oldukça yakındır. Merkezden kalkan minibüslere binerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel araç ile gidecekler için aşağıda eklediğim google maps üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

papaz
papaz

Kuşadası Papaz Plajı: Kuşadası papaz plajı Kuşadası’nın güzel plajlarından birisidir. Fakat bu plaj yerli halk tarafından pek tercih edilen bir plaj değildir. Belediye gözetiminde oldukça temiz ve güzel bir plajdır. Plajın içerisinde diğerlerinden farklı olarak bir hamam restoran kafeterya gibi hizmetler bulunmaktadır. Bunun yanında şezlong şemsiye gibi hizmetlerde vardır. Pilaj giriş ücreti , şezlong ve şemşiye kirlama ücretleri ortalama olarak 5 TL ile 30 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Kuşadası Papaz Plajına Nasıl Gidilir: Kuşadası papaz plajına şehir merkezinden kalkan minibüsler ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Minibüs duraklarında sorup hangi duraktan ne zaman geçeceğini öğrenebilirsiniz. Bunun yanında aşağıda eklediğim harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

uzunplaj
uzunplaj

Kuşadası Uzun Plaj (long beach): Kuşadası’nın en güzel plajlarından birisi olan uzun plaj yavansu mevkiinde bulunmaktadır. Toplam sahil uzunluğu 12 km’dir. Plaj oldukça temizdir. Kum rengi ve deniz rengi insanları adeta büyülemektedir. Plajın içerisinde çeşitli kafeteryalar, kefeler, restoranlar ve eğlence mekanları bulunmaktadır. Plaj son sistem plaj olup plaj ücretleri: 5 TL ile 30 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Kuşadası uzun plaja nasıl gidilir: Uzun plaja gidebilmek için şehir merkezinden kalkan Davutlar dolmuşlarına binerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanında özel araçla gidecekler için aşağıda eklediğim harita üzerinden yol tarifi isteyiniz.

kaştur
kaştur

Kuaşadı Kuştur Plajı: Kuşadası’nın en nezih plajlarından birisi olma özelliğini taşımaktadır. En önemli özelliklerinden birisi de kuştur plajının ücretsiz ve halka açık olmasıdır. Kuştur plajı 2000 yılında belediye tarafından özenle düzenlenip içerisinde kafeterya, WC ve duş eklenmiştir. Gün içinde plaj sürekli olarak hizmet vermektedir. Kuştur plajı tamamen ücretsizdir.

Kuştur plajına nasıl gidilir: Kuştur plajına gidebilmek için şehir merkezinden kalkan kuştur bölgesine giden 1 numaralı minibüs hattına binerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak aşağıdaki harita üzerinden yol tarifi  isteyerek özel aracınız ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

sevgi
sevgi

Kuşadası Sevgi Plajı (love beach): Kuşadası’nda bulunan en çok kullanılan plajlardan birisidir. Diğerleri gibi oldukça güzel ve temiz bir sahile sahiptir. Sevgi plajı içerisinde kafeterya, restoran eğlence mekanlarının yanı sıra ihtiyaçlar için WC gibi hizmetler bulunmaktadır. Uzun ve güzel ağaçlar plaja ayrı bir hava katmaktadır. Ayrıca plajın piknik alanı da vardır. Plaj ücretleri: 30 TL ile 5 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Kuşadası sevgi plajına nasıl gidilir: Davutlar minibüs hattını kullanarak kolayca sevgi plajına ulaşabilirsiniz. Ayrıca özel araç ile gitmek isteyenler için aşağıda eklediğim harita üzerinden yol tarifi isteyebilir.

kadınlar
kadınlar

Kuşadası Kadınlar Plajı: Kuşadası’nın en eski plajlarından biri olma özelliğini taşımaktadır. Burada eskiden zeytin toplamaya gelen bayanlar denize girerlerdi. Daha sonraları plaja çevrilmiştir. Plajın toplam uzunluğu 1 km’dir. İsminde olduğu gibi kadınlara özel plaj olup içerisinde restoran, kefeler, duş Wc gibi özellikler bulunmaktadır. Deniz tatilini seven bayanların uğrak yeridir. Plaj ücretleri oldukça uygun olup 5 TL ile 30 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Kuşadası Kadınlar Plajına Nasıl Gidilir: merkezden kadınlar plajına giden dolmuşları kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Giden minibüslerin üzerinde yazı ile yazmaktadır. Ayrıca aracı ile gitmeyi tercih edenlerin aşağıdaki haritadan yararlanarak yol tarifi isteyebilirler.

Evet değerli tatilciler Aydın Kuşadası plajları hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştım yukarıdaki plajlar oldukça temiz ve güzel plajlardır. Gönül rahatlığı ile deniz keyfi yapabilirsiniz. Aydın gezisi hakkında daha detaylı bilgiler için bizi takip ediniz. Değerli yorumlarınızı eksik etmeyiniz. Herkese iyi tatiller dilerim.

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*