Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kuzguncuk-Gezilecek Yerler-Nasıl Gidilir?

Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » İstanbul » Kuzguncuk-Gezilecek Yerler-Nasıl Gidilir?

Kuzguncukta tarihi yapıların arasında eski günlerinizi, anılarınızı ve hüzünlerinizi bir arada yaşamak isterseniz sizlere bir Kuzguncuk gezi rotası hazırlayacağım. Kuzguncuk tüm tarihi dokuları ve güzellikleri ile dimdik ayakta durmaktadır. Televizyonlarda takip ettiğimiz bir çok dizi filmin doğal seti olan Kuzguncuk, cumbalı eski Osmanlı evleri ve tarihi sokakları yapımcıların ve ziyaretçilerin oldukça fazla dikkatini çekiyor. Kumral Ada Mavi Tuna adlı esere Kuzguncuk için yazılmıştır. Burada çok farklı kültürler iç içe geçmiş durumda. Lafı çok fazla uzatmadan Kuzguncukta uğramanız gereken noktalardan sizlere bahsedeyim.

·         Kuzguncuk Üryanizade Sokak: Eski Osmanlı evleri arasında isterseniz kendi fotoğraflarınızı çekin isterseniz eşsiz yapıları çekin. Kısacası güzel fotoğraflar için buraya uğrayabilirsiniz.

·         Kuzguncuk Fethi Ahmet Paşa Yalısı:  Fethi Ahmet Paşa Yalısı’nı ilk olarak kimin yaptırdığı tam olarak bilinmemektedir. Fakat
Yalı 19. yy’da Fethi Ahmet Paşa tarafından satın alınmıştır.

·         Kuzguncuk Sinagogları: Kuzguncuk da 17.yy dan beri yahudiler uzun yıllar boyunca yaşamıştır. 1960’lı yıllardan sonra buradaki Yahudiler çoğunlukla İsrail’e göç etmişlerdir.

Diğer Gezilecek Yerler Şu Şekildedir:

·         Kuzguncuk Üryanizade Camii

·         Cemil Molla Köşkü

·         Kuzguncuk Beth Nissim Sinagogu

·         Kuzguncuk Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi

·         Kuzguncuk Marco Paşa

·         Kuzguncuk Beth Yaakov Sinagogu

·         Kuzguncuk Hagios Panteleimon Kilisesi

Kuzguncuğa Nasıl Gidilir?

Kunguncuğa en kolay ulaşım şekilleri şu şekildedir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekillderi: Kuzguncuk durağından geçen bazı İETT Otobüs Hatları şu şekildedir:12H, 15, 15B, 15C, 15E, 15H, 15K, 15KÇ, 15M, 15N, 15P, 15R, 15S, 15T, 15U, 15Y, 15ŞN İstanbul’un neresinden gelirseniz Ücküdar’a geldikten sonra Kunguncuk’a kolayca ulaşabilirsiniz.

Ayrıca yürümek isterseniz Üsküdar sahilden yürüyerek de ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bunlara ek olarak aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden de direk olarak buraya yol tarifi isteyebilirsiniz.

Evet değerli İstanbul severler sizlere İstanbul’un gezilecek en güzel yerlerinden olan Kuzguncuk dan sizlere bahsettim. Kuzguncuk ile ilgili çeşitli görselleri aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca soru ve görüşlerinizi de yorumlar üzerinden bizlere bildirebilirsiniz. Herkese iyi eğlenceler dileriz.

Kuzguncuk Resimleri


Kuzguncuk-Gezilecek Yerler-Nasıl Gidilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Yuvacık Aytepe | Nerede? | Nasıl Gidilir? | Yol Tarifi Mardin’de Gezilecek Yerler-Ne Yenir?-Tarihi ve Turistik Yerleri-Gezi Rehberi Uludağa Nasıl Gidilir?-Konaklama Yerleri ve Fiyatları Fethiye Çalış Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri Fethiye Kelebekler Vadisi-Nasıl Gidilir?-Konaklama-Yeme İçme Bellapais Manastırı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Ziyaret Saatleri-Giriş Ücreti

  FACEBOOK'TA BİZ

  TemaFabrika

  İzinsiz resim veya içeriklerimiz kullanılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır.

  Tatil Fırsatları, Tatil Yerleri ve Tanıtımları - Tüm Hakları Saklıdır

  projeksiyon perdesi---- Olympos Divasa Hotel---- nerede---- stainless steel plate----