Kuzguncuk
Kuzguncuk

Kuzguncuk-Gezilecek Yerler-Nasıl Gidilir?

Kuzguncukta tarihi yapıların arasında eski günlerinizi, anılarınızı ve hüzünlerinizi bir arada yaşamak isterseniz sizlere bir Kuzguncuk gezi rotası hazırlayacağım. Kuzguncuk tüm tarihi dokuları ve güzellikleri ile dimdik ayakta durmaktadır. Televizyonlarda takip ettiğimiz bir çok dizi filmin doğal seti olan Kuzguncuk, cumbalı eski Osmanlı evleri ve tarihi sokakları yapımcıların ve ziyaretçilerin oldukça fazla dikkatini çekiyor. Kumral Ada Mavi Tuna adlı esere Kuzguncuk için yazılmıştır. Burada çok farklı kültürler iç içe geçmiş durumda. Lafı çok fazla uzatmadan Kuzguncukta uğramanız gereken noktalardan sizlere bahsedeyim.

·         Kuzguncuk Üryanizade Sokak: Eski Osmanlı evleri arasında isterseniz kendi fotoğraflarınızı çekin isterseniz eşsiz yapıları çekin. Kısacası güzel fotoğraflar için buraya uğrayabilirsiniz.

·         Kuzguncuk Fethi Ahmet Paşa Yalısı:  Fethi Ahmet Paşa Yalısı’nı ilk olarak kimin yaptırdığı tam olarak bilinmemektedir. Fakat
Yalı 19. yy’da Fethi Ahmet Paşa tarafından satın alınmıştır.

·         Kuzguncuk Sinagogları: Kuzguncuk da 17.yy dan beri yahudiler uzun yıllar boyunca yaşamıştır. 1960’lı yıllardan sonra buradaki Yahudiler çoğunlukla İsrail’e göç etmişlerdir.

Diğer Gezilecek Yerler Şu Şekildedir:

·         Kuzguncuk Üryanizade Camii

·         Cemil Molla Köşkü

·         Kuzguncuk Beth Nissim Sinagogu

·         Kuzguncuk Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi

·         Kuzguncuk Marco Paşa

·         Kuzguncuk Beth Yaakov Sinagogu

·         Kuzguncuk Hagios Panteleimon Kilisesi

Kuzguncuğa Nasıl Gidilir?

Kunguncuğa en kolay ulaşım şekilleri şu şekildedir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekillderi: Kuzguncuk durağından geçen bazı İETT Otobüs Hatları şu şekildedir:12H, 15, 15B, 15C, 15E, 15H, 15K, 15KÇ, 15M, 15N, 15P, 15R, 15S, 15T, 15U, 15Y, 15ŞN İstanbul’un neresinden gelirseniz Ücküdar’a geldikten sonra Kunguncuk’a kolayca ulaşabilirsiniz.

Ayrıca yürümek isterseniz Üsküdar sahilden yürüyerek de ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bunlara ek olarak aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden de direk olarak buraya yol tarifi isteyebilirsiniz.

Evet değerli İstanbul severler sizlere İstanbul’un gezilecek en güzel yerlerinden olan Kuzguncuk dan sizlere bahsettim. Kuzguncuk ile ilgili çeşitli görselleri aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca soru ve görüşlerinizi de yorumlar üzerinden bizlere bildirebilirsiniz. Herkese iyi eğlenceler dileriz.

Kuzguncuk Resimleri

Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir