Kyoto Japon Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ne Kadar?

Kyoto Japon Parkı, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kyoto ile Konya arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi amacıyla yapılarak hizmete sunulmuştur. Toplamda 36 bin metrekarelik bir alana sahip olan parkın düzenlenmesi çok özenli bir şekilde yapılmıştır. Büyüklüğü ile ülkemizdeki en büyük Japon Parkı olma özelliğine sahiptir.

Kyoto Japon Parkı düzenlenirken, Japon kültürüne uygun olmasına dikkat edilmiştir. Ortasında büyük bir göl bulunan parkın hemen her noktasında yürüyüş yolları yer almaktadır. Bu yollardan bir kısmı gölün üzerinden de geçmekte ve insanlar buradaki ahşap köprüleri kullanarak gölü çok daha yakından izleme fırsatı buluyor. Ayrıca gölün içerisinde yer alan Japon balıkları, gelen misafirlere adeta görsel bir şölen sunmaktadır.

Japon Parkı içerisinde Japon ağaç ve bitkileri, taş ve ahşap köprüler, oturma alanları, kamelyalar, seyir terasları, doğal tepeler, bambu su oyunları ve kuru bahçe gibi farklı alanlar bulunmaktadır. Buraya gelen kişiler, şehrin gürültüsünden kaçarak keyifli zaman geçirme fırsatı yakalamaktadır. Su şırıltıları arasında gezmek, temiz hava koklamak ve farklı Japon bitkilerinin gölgesinde oturmak insanların farklı bir deneyim yaşamasına neden olmaktadır.

Kyoto Japon Parkı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kyoto Japon Parkı, Konya’nın Kosova Mahallesi içerisinde yer alan Veysel Karanı Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Buraya gelmek isteyenler özel araçları ile gelebilecekleri gibi toplu taşıma seçeneğini de kullanabilirler.

Özel araçları ile buraya gelmek isteyenlerin öncelikle Alaeddin Tepesi ile Karatay Medresesi yakınlarında bulunan caddeden devam ederek Sille Kavşağına ulaşması gerekiyor. Daha sonra ise Çevre Yolu Caddesi’ne çıkılarak İstanbul Caddesi takip edilmelidir. Bu cadde sonunda parka ulaşılacaktır. Ayrıca Alaeddin Tepesi ile parkın arasındaki mesafe 13 km’dir ve trafiğin durumuna göre 25 dakika sürmektedir. Özel araçların park edileceği alanlar da vardır.

Kyoto Japon Parkı Çalışma Saatleri ve Giriş Ücretleri

Bu parka giriş tamamen ücretsizdir. Fakat açık olduğu zaman diliminde buraya gelinmesi gerekiyor. Parkın açık olduğu saatler şu şekildedir:

  • Açılış: 08:00
  • Kapanış: 23:00

Burada bulunan restoran ve diğer hizmetlerin kullanılması için ise misafirlerin ücret ödemesi gerekmektedir.

Kyoto Japon Parkı Restoranı

Parkın içinde fotoğrafta gördüğünüz Japon mimarisiyle yapılmış binadan ister yemek, isterseniz sıcak soğuk içecekler alabilirsiniz. Belediye tarafından işletilen bir yerdir. Açık büfe kahvaltı yapabilirsiniz. Saat 10-11 e kadar açık büfe kahvaltı hizmeti alabilirsiniz. Ücret tabak başına değil kişi başına alınmaktadır. Restoran için rezervasyona gerek yok.

  • Açık büfe kahvaltı fiyatı: 27.5 TL
  • Sushi: 17 TL
  • Çay 1.5 TL

Çeşitler bol. Kafede fiyatlar uygun. Ortam yemyeşil. Tasarımlar çeşmeler kamelyalar japon temalı. Güzel bir park. İnsanlar piknik yapmaya geliyorlar. 2 TL fiyatla fotoğraf çekimi yapılıyor. Toplam 30 bin metre kare alana kurulu.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir