Lara Ekdağ Tesisleri Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ne Kadar?

Antalya Büyükşehir Belediyesi  Ekdağ Tesisleri, kentin en güzel plajlarından birisidir. İnce kumları ile dikkat çeken plajda insanlar yürümekten keyif almaktadır. İnsanların ayaklarını acıtmayacak kadar ince olan bu kumlar, güneşlenmek isteyenlere de güzel bir yatak olmaktadır. Havlularını kuma seren kişiler kumun rahatlığını ve güneşin keyfini çıkarmaktadır. Deniz suyunun temiz olması ve bu konuda özel bir hassasiyet gösterilmesi, bu plajın 2011 yılından beri Mavi Bayrak taşımasını sağlamaktadır. Temizliğin ve güvenliği sembolü olan bu bayrak, uluslararası bir kuruluş tarafından verildiğinden dolayı kente gelen turistler denize girmek için bu plajı da tercih etmektedir.

Antalya sınırları içerisinde bulunan Lara Ekdağ Tesisleri, insanların burada keyifli zaman geçirebilmesi için özenle düzenlenmiştir. Bu düzenlemeler kapsamında plaja duş, tuvalet ve giyinme kabinleri yapılmıştır. Ayrıca engellilerin de burayı kullanması için onlar için de ayrı düzenlemeler plaj içerisinde mevcuttur. 100 metre uzunluğa sahip olan plaj özellikle hafta sonları çok yoğun olmakta ve bundan dolayı müsait olanların hafta içi gitmeleri, daha fazla keyif almalarını sağlayacaktır. Lara Ekdağ Tesisleri içerisinde plajın haricinde insanların piknik yapabilecekleri, mangal yakacakları özel bölümler de vardır. Ayrıca plajın içerisinde insanların daha keyifli zaman geçirmeleri için oyun alanları da yapılmıştır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Lara Ekdağ Tesisleri Nerede? Nasıl Gidilir?

Antalya’nın doğu kısmında kalan Antalya Büyükşehir Belediyesi Lara Ekdağ Tesisleri, Lara Plajının bir bölümünde yer alır. Kent merkezine yaklaşık 15 km mesafede bulunan bu plajın havalimanına uzaklığı ise 10 km’dir. Bölgede yer alan oteller bundan dolayı turistlerin yoğun ilgisini görür.

Buraya gelmek isteyenler için yaz aylarında kent merkezinden düzenli seferler yapılmaktadır. Minibüslerin geçiş güzergahından buraya bu şekilde gelmek mümkündür. Ayrıca özel araçları ile buraya gelecek olan kişiler için alternatif yollar bulunmaktadır. Bu yollar kullanılarak Lara Caddesi’ne çıkıldığında tesise gelinebilir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Lara Ekdağ Tesisleri Giriş Ücreti Ne Kadar?

Bu plaja giriş ücretsizdir. İçerisinde verilen hizmetlerin fiyatları da oldukça makul seviyelerdedir. Şezlong kiralama bedeli 5 TL’dir. Tam aile yeri. Şezlong beş tl. Duş, tuvalet, otopark ücretsiz. Karavan için otopark var. Go kart pisti var. Büfede çay kahve yiyecek mevcut. Fiyatlar makul. Hafta sonu çok kalabalık oluyor ama hafta içi sakin. Biz hergün oraya gidiyoruz. Mangal yakilabiliyor Araba ile giriş yasak (engelliler girebiliyor) Şömineler mevcut. Masalar mevcut. Ağaç gölgeleri mevcut. Gece kalmak için uygun. Kumu ince, ayağı acitmiyor. Çocuklar için uygun, birden derinlesmiyor. Deniz kayalık değil, ayağı kesmiyor. Denizi orta kalite temizlikte.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir