Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Libya Nerede ve Nasıl Gidilir?

Ana Sayfa » TANITIMLARIMIZ » Libya Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kuzey Afrika’da yer alan bir Akdeniz ülkesi olan Libya, turizm ve ekonomi açısından gelişmiş bir ülkedir. Zengin petrol yatakları ve tarihi geçmişiyle ön plana çıkan Libya’da nüfusun büyük kısmı kıyıda toplanmıştır. İç kesimlerde Sahra Çöl İklimi’nin etkisi nedeniyle yaşam alanları daha dardır. Libya’ya yılın her dönemi ülkemizden uçuşlar yapıldığı için ulaşım son derece rahat olabiliyor.

Libya’ya Ulaşım

Libya’ya yapacağınız ulaşımlarda pasaport ve vize uygulaması bulunuyor. Ancak bir İslam ülkesi olduğu için pasaport ve vize başvuruları daha çabuk sonuçlanabiliyor. Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı, Libya’ya direkt uçuşların yapıldığı havalimanlarıdır. Akdeniz kıyısını ziyaret etmek istiyorsanız Misurata şehrine, Sahra Çöllerini ziyaret etmek istiyorsanız da Sebha’ya inmeniz gerekiyor. Ülkede uçuşlar için tercih edilen diğer bölgeler ise Trablus ve Bingazi’dir. Bahsettiğimiz bu 4 nokta, uçuşların en sık yapıldığı ve turizmin en canlı olduğu yerlerdir. Yapılan uçuşlar ortalama olarak da 3 saat sürecektir.

Libya’nın Önemli Şehirleri

Libya’nın en önemli şehri, aynı zamanda başkenti olan Trablus’tur. Yazların çok sıcak geçtiği şehri ziyaret etmek için en uygun vakit sonbahar zamanlarıdır. Şehirdeki en önemli yapılar ise Bab el-aziziye kışlası ve Tripoli Üniversitesi’dir. Trablus’tan sonra ülkenin en önemli ikinci şehri Bingazi’dir. Doğu Libya’nın başkenti kabul edilen Bingazi, Akdeniz sahil şeridinde yer alıyor. Park ve bahçeleriyle ünlü olan şehirde deniz turizmi de yapılıyor.

Libya havayolları

Libya’nın Tarihi Yerleri

Geçmişi çok eskilere dayanan Libya, en önemli tarihi eserlerin bulunduğu ülkelerden birisidir. El-hamre Kalesi ve Acacus Dağları ülkenin en önemli tarihsel mirasıdır. Ghat şehrinde bulunan Acasus Dağları, tarih öncesi kaya süslemeciliğinin de en önemli örneğini oluşturur. Bunun yanı sıra ülkede Osmanlı zamanından kalma birçok cami ve türbeye rastlamak da mümkündür.

Libya’da Hangi Diller Konuşuluyor?

Libya’da konuşulan resmi dil Arapça’dır. Ülkede Arapça’nın farklı ağız ve lehçelerini duyabilmek mümkün oluyor. Ülke bir dönem İtalya’nın elinde olduğu için yaşlı kişilerin İtalyanca konuşmasına da rastlayabilirsiniz. İngilizce ve İtalyanca özellikle büyük şehirlerde varlığını hissettiriyor. Bunun yanı sıra ülkede Berberice ve Sudani gibi bölgesel dillerin varlığına da rastlayabilirsiniz.

libya

Libyan Wings İstanbul

Libyan Wings, Eylül 2015’te Türkiye / İstanbul ve Tripoli arasında tarifeli seferler yapmaya başlamıştır. Mitiga Havalimanı ile İstanbul Atatürk Havalimanı arasında gerçekleştirilen seferler haftada 4 kez karşılıklı olarak yapılmaktadır. Salı, Perşembe, Cuma ve Cumartesi İstanbul / Türkiye’ye uçan havayolu şirketi aynı günlerde Libya’ya geri dönüş yapmaktadır. Uçuş seferlerinde mevsimsel değişikler olabilmektedir. Libya Wings İstanbul uçak bileti, hava kargo ve rezervasyon işlemleriniz için dilediğiniz an Plures Air ile iletişime geçebilirsiniz.

libyan wings

Daha fazla bilgi için: https://www.plurestravel.com.tr/libyan-wings-istanbul

Plures Travel
Adres: İstanbul Dünya Ticaret Merkezi – EGS Business Park Blokları No: 9
Yeşilköy – Bakırköy İstanbul / Türkiye
T// +90 212 465 33 32
F// +90 212 465 83 36
https://www.plurestravel.com.tr

 

Libya Nerede ve Nasıl Gidilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Yuvacık Aytepe | Nerede? | Nasıl Gidilir? | Yol Tarifi Mardin’de Gezilecek Yerler-Ne Yenir?-Tarihi ve Turistik Yerleri-Gezi Rehberi Uludağa Nasıl Gidilir?-Konaklama Yerleri ve Fiyatları Fethiye Çalış Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri Fethiye Kelebekler Vadisi-Nasıl Gidilir?-Konaklama-Yeme İçme Bellapais Manastırı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Ziyaret Saatleri-Giriş Ücreti

  FACEBOOK'TA BİZ

  TemaFabrika

  İzinsiz resim veya içeriklerimiz kullanılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır.

  Tatil Fırsatları, Tatil Yerleri ve Tanıtımları - Tüm Hakları Saklıdır

  projeksiyon perdesi---- Olympos Divasa Hotel---- nerede---- stainless steel plate----