Lviv’de Konaklama, Eğlence ve Alışveriş

Lvivde nerede konaklamalı , Lvivde otel fiyatları ne kadar , lvivde nerede kalınır ? diye sorarsanız sizlere yine öncelikle belirteceğimiz şaşırtıcı fiyatlara sahip işletmeler olacaktır. Bu şehirde genellikle iki alternatifiniz bulunmakta. Ya kendinize ait bir ev kiralayacaksınız yada otelde konaklayacaksınız.

Oldukça uygun fiyatlı olan oteller kişi başı gecelik 30 ila 50 tl arasında değişecektir. Ev kiraladığınız zaman ortamala 3 kişilik bir evin maliyeti sizlere yaklaşık olarak gecelik 100 ila 200 TL arasında olacaktır. Bu kadar ucuz işte bu şehir. Bizler yine de sizlere tek tek otel önerilerini sunalım. Belirteceğimiz bu otellere bakmadan Lvivde konaklama yapmayın deriz.

Otel seçme konusunda seçiminizi Rynok Square’e yakın bir bölgeden yana tercih etmenizi tavsiye ederiz. Otel veya ev kalitesi tamamen sizlerin bütçesine kalmış bir şey. Şimdi sizlere tek tek sunacağımız otek seçeneklerini anlatıyoruz. Belirttiğimiz bu otellerin çoğu şehrin adeta kalbinde yer almaktadır.

Diğer  Lviv makalelerimize de göz gezdirebilirsin:

Lviv iyi otel önerisi:

 • 2 kişilik bir konaklamada yaklaşık 250 TL ücrete sahip olan Panorama Lviv Hotel
 • Gecelik konaklama ücreti 259 TL olan Swiss Hotel
 • Son olarak oylama açısından oldukça yüksek puan almış Vintage Boutique Hotel. Bu mekanın gecelik fiyatı ise yaklaşık 270 TL

Lviv Orta Ekonomik Otel Önerisi:

 • Ortalama gecelik 100 TL fiyatı bulunan ve harika konumu ile Central Mini Hotel
 • Gecelik ortalama 200 TL’lik fiyatıyla öne çıkan efsane Hotel Plazma oteli
 • Otel puanlamalarında harika oylama almış ve gecelik 150 TL civarı rakam ödeyebileceğiniz Rudolfo otel
 • Yine otel oylamaları konusunda güzel puanlama alan bir diğer otel olan Holte 39 gecelik 150 TL civarında
 • Son olarak tanıtabileceğimiz ve Lviv’in kalbinde yer alan, gecelik konaklama ücreti 120 TL civarında olan Wien Hotel

Lviv düşük bütçeli otel önerileri

 • Gecelik 60-70 TL arasında bir fiyata sahip olan Old Lviv Apartment
 • Geceliği 80-100 TL civarında olan muhteşem ev Romantic Suite in the city centre
 • 4 kişilik bir ev tutmak istiyorsanız eğer gecelik konaklama ücreti 150 TL civarında olan Aparment Teatralnaya’yı önerebiliriz.

Lviv Hostel Önerileri

Bazikalo Apart’ın geceliği tam olarak 5-10 TL arasında desem vereceğiniz tepki ne olur? Düşünmekte sınır belirlemeyen bu kadar ucuz bir şehir burası. Bir çok otel arama motorlarından bu kadar ucuz işletmelere göz atabilirsiniz.

Lviv de Eğlence, Alışveriş ve Gece Hayatı

Şehirde nereye adım atarsanız atın karşınıza mutlaka bir Türk çıkacaktır. Tabi bunun sebebi herkesin bildiği ve tahmin ettiği şeylerdir. Gece hayatı ve eğlencesi. Belirtmiş olduğumuz gibi ülkenin çoğunluğunu kadınlar oluşturmakta ve bu sebeple her alanda kadınlar çalışmakta. Kasaptan, taksi şöförüne, taksi şöföründen tramway sürücüsüne kadar her alanda faaliyet göstermekte kadınlar ve bu oldukça başarılı bir o kadarda güzel bir durum. Tabi bunu işiten ülkemizin güzel yiğit erkekleride bu şehirden, ülkeden çıkmaz oldu.

Hatta haberlerde çıkan ve ülkenin %80’nın kadın olduğu bilgisini duyan erkeklerin akın akın koştuğunu biliriz. Ayrıca ekonomi açısından sıklıkla gündeme gelmeside bu ziyaretlerin elbette belli başlı sebepleri arasında.

Eğlence

Lviv de nerede eğlenilir, nerede vakit geçirilir ? Bu şehirde eğlence tükenmek bilmez ve sabahlara kadar devam eder. Açıkcası haftanın her günü eğlenecek bir mekan bulmak mümkündür diyebiliriz. Dilerseniz operaya gidebilir, gece kulüplerini ziyaret edebilir veya dilerseniz sokaklarında aylak aylak tur atabilirsiniz. Meydanlara kurulu olan pazarlara giderek yada genellikle şehrin her konumunda mevcut olan parklarda kendinizi çimlere atarak adeta ruhunuzu güzelce dinlendirebilirsiniz.

Bu şehirde kimse durduk yere bir birine bulaşmaz ama türkleride bir pek fazla sevmezler belirtelim. Medeniyet açısından sizleri asla üzmeyecek bir şehir burası. Halkı oldukça anlayışlı ve samimiyet konusunda oldukça iyi.

Alışveriş

Lviv de ne alınır, alışveriş yapacak yerler nerelerdir? Alışveriş yapmak aslında pekde ucuz değil hiçbir yerde. Özellikle global markalı ürünlerde bu durum daha da çok kendini göstermekte. Bu şehirde sıgara ve alkol konusunda oldukça ucuz fiyatlara rastlayabilirsiniz. 1 şişe Jack Daniels için ödeyeceğiniz ücret yaklaşık olarak 600 grivna civarında bir fiyata tekabül edecektir.

Sizlere pek fazla alışveriş tavsiyesi sunamayacağız ama belirttiğimiz gibi sıgara ve alkol konusunda ekonomik alışverişler gerçekleştirebilirsiniz.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir