Maçka Demokrasi Parkı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Kahvaltı Mekanları-Teleferik

macka-demokrasi-parki-nasil-gidilir

İstanbul’umuzun ender bulunan güzelliklerinden birisi olan Maçka demokrasi parkı İstanbul’un şişli ilçesinde bulunmaktadır. Şişli demokrasi parkı sadece adını aldığı gibi klasik bir park değildir. Şişli demokrasi parkının içerisinde eğlence mekanlarından tutunda kafelere ve kültürel bir çok mekana ve etkinliklere ev sahipliği yamaktadır. Şişli demokrasi parkı İstanbul’un hafta sonlarını güzel ve dolu dolu geçirmek isteyen İstanbullular ile dolup taşmaktadır. yediden yetmişe her yaştan insana hitap eden bir çok etkinlik bulunmaktadır. Şehrin stresinden ve kalabalığından biraz olsun kaçmak isteyenlerin özellikle hafta sonları doldurduğu Maçka demokrasi parkına aile boyu gidebilir hoş sohbetlerin yanı sıra hafta sonu güzel bir kahvaltı da yapabilirsiniz. Aileniz ile yürüyüş yapabilir şehirde doğmuş çocuklarınıza orman türü bitkileri öğretebilirsiniz. İstanbul da yeşil alanların giderek azaldığı bu günlerde böyle güzellikler hemen yanı başımızdayken değerini bilip onlara iyice sahip çıkmamız gerekmektedir. Yaşam boyu böyle güzelliklere sahip çıkıp onları korumalı ve sürdürülebilirliğine birey olarak yardımcı olmamız gerekmektedir. Evet değerli arkadaşlar sizlere Maçka demokrasi parkı ile ilgili ulaşım ve diğer önemli bilgilerden bahsedeyim.

Maçka demokrasi parkına nasıl gidilir?

Maçka Demokrasi Parkı Nerede, Nasıl Gidilir? İstanbul’un en güzel doğa noktalarından birisi olan demokrasi parkına en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir:

Açık adres: Harbiye, Kadırgalar Cad., 34367 Şişli / İstanbul Maçka Parkı’na toplu taşıma araçlarını kullanarak rahatlıkla ulaşablirsiniz. Kullanmanız gereken belli başlı araçlar ise şunlardır:

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Vişnezade Otobüs Durağı’na ulaştıktan sonra yürüyerek parka varabilirsiniz. (Yaklaşık 120 metre yürümeniz gerekecek ) Bu durağa ulaşmak için ise; 30A – Beşiktaş – Mecidiyeköy 26B – Gayrettepe – Eminönü 26A – Fulya Mahallesi – Eminönü 26 – Dikilitaş – Eminönü 43 – Taksim – Dikilitaş

İnönü Stadı Otobüs Durağı’na ulaşarak parka geçmek için (Yaklaşık 150 metre yürümeniz gerekecek); 49T – Yeşilpınar – Taksim DT2 – Ortaköy – Dereboyu – Taksim Kabataş Funiküler Durağı’na ulaştıktan sonra yürüyerek parka geçebilirsiniz. (Yaklaşık 700 metre yürümeniz gerekecek) Kullanmanız gereken hatlar ise; F1 – Taksim – Kabataş T1 – Zeytinburnu – Kabataş

Özel araç ile ulaşım şekilleri: Evet arkadaşlar sizlere  İstanbul’un önemli güzelliklerinden birisi olan şişli Maçka demokrasi parkına nasıl gideceğinizi toplu taşıma vasıtası ile anlattım şimdi aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak şişli demokrasi parkına yol tarifi isteyip aracınızla kolaylıkla buraya ulaşabilirsiniz. İstanbul da gezilecek yerler ile ilgili daha detaylı bilgi için bizi takip etmeye devam ediniz. Aşağıda Maçka demokrasi parkı ile ilgili çeşitli görselleri bulabilirsiniz.

Şişli demokrasi parkı resimleri

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*