Maden
Maden

Maden Deresi Karasu-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Kahvaltı-Konaklama-Yol Tarifi

Şuraya Atla

Yeşillikler diyarı olarak bilinen Sakarya ilimizin doğa güzelliklerinden birisinden daha sizlere bahsedeceğim. Sakarya’nın Karasu ilçesinde bulunan, yeşillikleriyle insanı büyüleyen, dere ve kuş sesleriyle insanı başka bir dünyaya taşıyan böyle doğal güzelliklerinin Sakarya da bulunmasının Sakaryalılar için büyük bir şans olduğunu hatırlatmak isterim. Maden deresinde çeşitli etkinlikler yapabilirsiniz. Bu etkinlikler; yürüyüş yapmak, piknik yapmak, fotoğraf çekmek gibi bir çok etkinlik yapabilirsiniz. Bu bölgede bir zamanlar Fransızlar tarafından işletilen madenler varmış. Fakat 1914 yılında Fransızlar bu bölgeyi terk etmiş. Bu sebepten dolayı bu nokta Maden Deresi olarak bilinmektedir.Maden deresinin en güzel yanı da İstanbul’a yakın olması günübirlik bir gezi yapmayı düşünenler için aileniz veya dostlarınızla birlikte Maden deresi oldukça uygundur,  bu nedenle yerli ve yabancı olmak üzere binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Lafı çok fazla uzatmadan sizlere maden deresine ulaşım ve diğer önemli bilgileri sizlere aktarım.

Maden Deresine Nasıl Gidilir?

Sakarya’nın Karasu ilçesinde bulunan eşsiz doğa güzellikleri ile ünlü Maden deresine en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir;

Maden deresine gidebilmek için Tem oto yolundan Sakarya istikametine giderken Hendek Tabelalarından otobandan ayrılınız daha sonra tabelaları takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun yanında aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Maden Deresi Giriş Ücreti- Kahvaltı-Konaklama

Maden deresi giriş ücreti araç başı 15 TL’dir. Kahvaltı yapmak isterseniz içeride bulunan doğa ile iç içe piknik alanlarında kahvaltı yapabilirsiniz. Yine Antik maden tesislerinde de kahvaltı yapabilirisiniz.  Konaklama olarak çevrede bulunan otellere ve pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. Konaklama için Maden deresi içerisinde bulunan Antik maden tesislerinde konaklayabilirsiniz. Bunun yanında Kamp kurarak da konaklamanız mümkündür.

Evet değerli tatil severler Sakarya’nın Karasu ilçesinde bulunan Maden deresi hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştım umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aşağıda Maden deresi ile ilgili çeşitli görsellere ulaşabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi yorumlar üzerinden bizlere ulaştırabilirsiniz. Sakaya da diğer gezilecek yerler ile ilgili bizi takip etmeye devam ediniz.

Maden Deresi Resimleri

Check Also

Natürköy Seyir Terası

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde yer alan Natürköy Seyir Terası, Sapanca Gölü manzarasının en net görüldüğü noktaların …

One comment

  1. Avatar

    Mangal yapmak ve semaver yakmak serbest mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir