Manavgat Boğaz Otel Halk Plajı

Manavgat’ın en özel plajlarından birisi olan Manavgat Belediyesi Boğaz Otel Halk Plajı, buraya gelen kişilerin aynı anda birçok güzelliği görmesini sağlar. Bu güzelliklerden bir tanesi kumsalıdır ki tamamen ince kumlardan oluşmaktadır. İnsanların rahatça yürüyebildiği ince kum, altın sarısına yakın bir renktedir. Plajın misafirlerine sunmuş olduğu bir diğer güzellik ise tertemiz deniz suyudur. Uzaklara bakıldıkça turkuazı andıran rengiyle insanlara adeta huzur veren bir yapıya sahiptir. Ayrıca 2015 yılından beri taşıdığı Mavi Bayrak ile de ne kadar güvenli ve temiz olduğu tescillenmiş durumdadır.

Manavgat Belediyesi Boğaz Otel Halk Plajı, Manavgat çayına çok yakın bir konumda bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde plaja gelen insanlar çayın, denize dökülmesini izleyebilir. Bu muhteşem buluşma aynı zamanda güzel bir uyuma dönüşmüş durumdadır. 200 metre uzunluğa ve 50 metre genişliğe sahip olan Manavgat Belediyesi Boğaz Otel Halk Plajı, bu özellikleri ile Side’nin kalabalık plajlarından kaçmak isteyenlerin en önemli adresi olmuş durumdadır. Etrafında yerleşim alanı bulunmaması ve ağaçlarla çevrili olması, insanların burayı tercih etmesinin diğer nedenlerindendir. Plaja gelenler stresten, karmaşadan, gürültüden uzakta sakin bir gün geçirme fırsatı elde etmektedir.

Manavgat Belediyesi Boğaz Otel Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Boğaz Otel Halk Plajı, Manavgat ilçesinin doğu sahillerinde yer almaktadır. İlçe merkezine sadece 5 km mesafede bulunan plajın Antalya’daki havalimanına uzaklığı ise 65 km’dir. Yaz aylarında buraya olan talebin çok fazla olmasından dolayı toplu taşıma araçları hizmet vermektedir. Özel araçları ile buraya gitmek isteyenlerin ise Konya ile Manavgat arasındaki yolu kullanmaları ve Aktur Lunaparktan sahile dönmeleri gerekiyor. Daha sonra tabelalar izlenerek plaja ulaşılabilir.

Manavgat Belediyesi Boğaz Otel Halk Plajı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Manavgat Belediyesi Boğaz Otel Halk Plajı’na giriş ücretsizdir. Burada yer alan tuvalet, duş ve kabinlerin kullanımı için de ücret ödenmesine gerek yoktur. Fakat şezlong ve şemsiye kiralamak isteyenlerin 10 TL ödemesi gerekiyor. Ayrıca buraya yakın yerde bulunan marketten de insanlar ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir