manavgat
manavgat

Manavgat Şelalesi-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri-Yeme İçme-Konaklama

Manavgat şelalesi bölgenin en önemli turizm kaynaklarından birisidir.Manavgat şelalesi Antalya ya 80 km kadar uzaklıktadır. Manavgat ilçe merkezine ise yaklaşık olarak 5 km kadar uzaklıktadır.  Yerli ve yabancı olmak üzere bir çok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Manavgat şelalesi çeşitli ırmak sularının bir araya gelerek yaklaşık olarak 4 metrelik bir falezden dökülmesi sonucunda meydana gelmektedir. Özellikle amatör fotoğrafçılar ve şehrin stresinden kaçan ziyaretçiler için birebir bir mekân olma özelliği ile birlikte eski tarihlerde özellikle ruhsal sorunlar yaşayanların akarsuların dinlendirici özelliğinden faydalandığını bilmekteyiz. Hem güzel vakitler geçirebileceğiniz, harika fotoğraflar çekebileceğiniz harika bir yer Manavgat şelalesi. Şelalenin etrafında çeşitli piknik alanları bulunmaktadır ailenizle sevdiklerinizle muhteşem manzara eşliğinde mangal keyfi ve piknik yapma imkânına da sahipsiniz. Ayrıca eşsiz manzara içerisinde güzel bir nota olarak kulağınıza çalışan kuş sesleri ile de kendinize güzel bir gün ayırabilir hatta kamp bile kurabilirsiniz. Ayrıca şelalenin su kaynakları üzerinde rafting ve off road gibi çeşitli sporları da yapma imkanına sahipsiniz. Şelalenin etrafında eşsiz manzara eşliğinde düğün ve nişan fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. Eğer dış çekim yapmayı düşünüyorsanız bölgede çekim yapılabilecek en güzel yerlerden birisi olan Manavgat şelalesini sizlere önerebilirim.

Manavgat Şelalesine Nasıl Gidilir?

Bölgenin en güzel mekânlarından birisi olan Manavgat şelalesine en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Manavgat ilçe merkezine geldikten sonra şelaleye giden otobüs ve dolmuşlar ile kolayca ulaşabilirsiniz. Sürekli olarak servis düzenlenmektedir. Ayrıca 5 km kadar uzaklıkta olduğundan dolayı taksi ile de gidebilirsiniz.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: Özel aracınız ile Manavgat şelalesine gitmek isterseniz. Manavgat ilçe merkezine geldikten sonra tabelaları takip ederek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Yada aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Manavgat Şelalesi Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri, Yeme İçme, Konaklama

Manavgat şelalesi giriş ücreti 5 TL dir. Ziyaret Saatleri konusunda herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Yeme içme olanakları: Yeme içme konusunda Manavgat şelalesi etrafında bir çok büyük, küçük restoran ve kafeterya bulunmaktadır. Buralarda sabah kahvaltı veya akşam yemeği yeme imkanınız bulunmaktadır. Konaklama olanakları ise etrafta ve Manavgat ilçe merkezine çeşitli otel ve pansiyonlar bulunmaktadır. Otele göre değişiklik gösteren çeşitli fiyatlarda konaklama imkanına sahipsiniz.

Evet değerli tatilciler sizlere Antalya gezinizde mutlaka uğramanız gereken bir yer olan Manavgat şelalesi hakkında bilgi vermeye çalıştım umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aşağıda Manavgat şelalesi ile ilgili çeşitli görseller bulabilirsiniz. Bunun yanında soru ve görüşlerinizi yorumlar üzerinden bizlere ulaştırabilirsiniz. Herkese iyi eğlenceler dilerim.

Manavgat Şelalesi Resimleri

Check Also

Alanya Dim Çayı ve Dim Mağarası Nerede? Nasıl Gidilir? Ne Yapılır?

Alanya’nın sıcağından kaçıp ferahlamak, serinlemek isteyenler için ideal bir yer olan Dim Çayı ve Dim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir