Marmaris Halk Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Marmaris Merkez Plajları

marmaris
marmaris

Halk plajları turizm açısından ve özellikle yaz aylarında yerli halkın çoğunlukla tercih ettiği yerlerden olduğu için oldukça önemlidir. Halk plajları belediyeler tarafından işletilen işletmeler olduğundan dolayı oldukça titizlikle temizlenip halkın kullanımına açılmaktadır. Şimdi sizlere Muğla Marmaris de bulunan en önemli plajlardan olan Marmaris halk plajından bahsedeceğim. Marmaris Halk Plajı, Marmaris de halk, yerli ve yabancı  turistlerin en çok tercih ettikleri plajlardandır.Plaj Marmaris’in merkezinden başlayıp  ve daha sonra Uzunyalı plajına kadar gider ve Uzunyalı plajı ile birleşir. Gün içinde sıcaktan bunaldığınızda  ve serinleme ihtiyacı duyduğunuz da Marmaris’te en kolay denize girilebilecek plajlardan birisidir Marmaris halk plajı.Plajda kendi şemsiyeniz ve yiyecekleriniz ile gelebildiğiniz gibi plajın içerisinde şemsiye ve şezlong kiralamanız mümkündür. Ayrıca Plajın içerisinde arkadaş gurubunuzla bir çok aktivite ve oyunlar da düzenleyebilirsiniz.Marmaris’e tatile gittiğinizde özellikle denize gidecekseniz bu plaja uğramanızı sizlere tavsiye ederim. Hem denizin temiz ve sakinliği hem de işletme olarak oldukça iyidir. Plajın içerisinde ve yakınlarda çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz büfeler bulunmaktadır. Marmaris de diğer plajlar da bu kalitede olup denize girilecek yerler açısından oldukça uygundur şimdi lafı çok fazla uzatmadan sizlere plaja ulaşım ve diğer önemli bilgilerden bahsedeyim.

Marmaris Halk Plajına  Nasıl Gidilir?

Marmaris’in en güzel ve temiz plajlarından olan Marmaris halk plajına en kolay ulaşım şekillerini sizler için aşağıda sıraladım.

Halk plajına toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Marmaris halk plajı açık adresi şu şekildedir; Çıldır Mh., 48700 Marmaris/Muğla. Eğer diğer ilçelerden bu plaja gelecekseniz Marmaris dolmuş ve otobüslerine binerek Marmaris şehir merkezine geliniz plaj tamda şehir merkezinde Çıldır mahallesinde bulunmaktadır. Marmaris ilçe merkezinden gelecek olanların Çıldır mahallesine uzak içe çıldır dan geçen dolmuşlar yada taksi ye binerek kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Halk plajına özel araç ile ulaşım şekilleri: Eğer halk plajına özel aracınız ile gidecekseniz diğer ilçelerden gelmeniz halinde Marmaris ilçe merkezine giriş yaptıktan sonra çıldır mahallesine geliniz plaj önünüze çıkacak yada bunlara ek olarak aşağıda eklediğim haritadan direk yol tarifi isteyebilirsiniz. Yine Çıldır Mh., 48700 Marmaris/Muğla adrsini navigasyon cihazınıza girerek çok rahat bir ulaşım sağlamanız mümkündür.

Marmaris Halk Plajı Giriş Ücreti ve Şezlong, Şemsiye Fiyatları

Marmaris halk plajına girişler ücretsizdir. Fakat şemsiye ve şezlong kiralamalarınız da işletme tarafından belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bu da ortalama olarak 10 TL ile 25 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca büfeden yaptığınız alışverişler içinde ücret ödemeniz gerekmektedir.

Evet değerli tatilciler Marmaris tatilinizde sizlere gidebileceğiniz yerleri tanıtmaya devam edeceğim. Marmaris hakkında daha detaylı bilgi için bizi takip etmeye devam ediniz. Aşağıda Marmaris halk plajı ilgili çeşitli resimler bulabilirsiniz.Soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz. Herkese iyi tatiller dilerim.

Not: Marmaris de bulunan diğer plajlar için buraya tıklayınız.

Marmaris Halk Plajı Resimleri


uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*