Marmaris Kızkumuna Nasıl Giderim? Neler Yapılır? Yol Tarifi

Muğlanın Marmaris ileçesinde bulunan kızkumu dünyada ender bulunan yerlerden birisidir. Kızkumunun kendisine özgü bir hikayesi mevcuttur. Kızkumu dünya mirasları arasına girmeyi başarmıştır. Kızkumunun yaklaşık olarak 600 metre yukarısından aşağıda dolaşan insanları gördüğünüz zaman insanların denizin üzerinde yürüyormuş gibi görüntüsüne hayran kalacaksınız. Kızkumu ile ilgili olarak kimi hikayeler mevcuttur. O hikayelerinde rehber ile gezerseniz dinlemeniz mevcuttur.

Kızkumun da neler yapılır?

  • Kızkumuna gittikten sonra harika manzarayı gözlemleyebilir çeşitli açılardan o anları ölümsüzleştirip fotoğraf albümünüze harika fotoğraflar ekleyebilirsiniz.
  • Kızkumuna gelipte denize girmemek olmaz mutlaka o harika temizlikte olan denize girmenizi sizlere öneriyorum.
  • Su kayağı yapmalısınız.
  • Köy kahvesine uğrayıp orada köylüler ile birlikte güzel bir kahve içmelisiniz.

Kızkumuna nasıl gidilir?

Toplu taşıma ille : toplu taşıma araçları ile marmaristen kalkan kızkumu köyüne giden dolmuşlara binip gidebilirsiniz.

Özel araç ile: Marmaristen yola çıktıktan sonra datça yönüne doğru ilerleyebilirsiniz. Daha sonra Buzburuna doğru 15 km gittikten sonra orhaniye yönüne doğru 13 km ilerledikten sonra kızkumuna ulaşabilrisiniz. Yada aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*