Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » Muğla » Marmaris Uzunyalı Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

Marmaris Uzunyalı Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

Marmaris de bulunan en önemli plajlardan sizlere bahsetmeye devam ediyorum. Şimdi sizlere Marmaris de bulunan Uzunyalı plajından bahsedeceğim. Uzunyalı plajı yine yerli ve yabancı turistlerden oldukça fazla ilgi gören pırrl pırıl bir denize ve kumsala sahip olan bir çok aktivitenin yapılabildiği oldukça güzel ve elit bir plajdır. Uzunyalı Plajı, Marmaris Halk Plajı’ndan hemen sonra başlar ve İçmelere kadar uzanan yaklaşık 10 kilometre sahil uzunluğuna sahip oldukça güzel bir plajdır. Plaj şeridi boyunca restoran ve kafeler tatilcilere hizmet vermektedir. Ayrıca plajda güvenlik önlemleri ve çeşitli su sporları yapmanız mümkündür. Bunun yanında otellerin sunmuş olduğu deniz üzerinde bir çok eğlence için aktivite vardır bunları da yapmanız mümkündür. Bu plaj sürekli olarak denetlenmektedir. Bu yüzden deniz oldukça temiz ve düzenlidir. Plajın içerisinde şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz ve yine duş hizmeti de bulunmaktadır. Aile boyu hem piknik hem de plaj keyfi yapabileceğiniz bir yerdir. Lafı çok fazla uzatmadan sizlere plaj hakkında ulaşım, giriş ücreti ve diğer önemli bilgileri sizler için paylaşayım.

Marmaris Uzunyalı Plajına Nasıl Gidilir?

Muğla Marmaris de bulunan en güzel ve nezih plajlardan olan Marmaris Uzunyalı plajı hakkında toplu taşıma ve özel araç olacak şekilde en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Marmaris Uzunyalı plajı Marmaris ilçe merkezine toplam 10 km kadar uzaklıktadır. Marmaris ilçe merkezinden buraya sürekli olarak dolmuş seferleri vardır bu şekilde kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanında ilçe merkezden taksi kullanarak da kolayca ulaşa bilirsiniz çok fazla bir ücret ödemezsiniz.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: Uzunyalı plajına özel aracı ile gitmek isteyenlerin ilk olarak Marmaris ilçe merkezine geldikten sonra Kemal Seyfettin Elgin bulvarından sahile doğru çıkarak kolayca ulaşabilirsiniz. Halk plajının hemen bitişiğinde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Marmaris Uzunyalı Plajı Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Marmarisin en güzel plajlarından olan Uzunyalı plajına giriş ücretsizdir. Fakat Plajda otellerin vermiş olduğu çeşitli hizmetler olan şemsiye, şezlong ve duş hizmetleri için ortalama olarak 20 ile 25 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Ziyaret saatlerine değinecek olursak ziyaret saatleri için herhangi bir kısıtlama yoktur istediğiniz zaman dilimi içerisinde plaja gidebilirsiniz. Fakat plaj içerisindeki aktivitelerden yararlanmak için gün içerisinde gitmeniz gerekmektedir.

Evet arkadaşlar sizlere Marmaris de bulunan en güzel plajlar hakkında bilgi vermeye devam edeceğim Marmaris de daha fazla gezi bilgileri için bizi takip etmeye devam ediniz. Aşağıda Marmaris Uzunyalı ile ilgili çeşitli resimleri bulabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi yorumlar üzerinden bize ulaştırabilirsiniz. Herkese iyi tatiller dilerim.

Marmaris Uzunyalı Plajı Resimleri

Check Also

kumbahçe halk plajı

Bodrum Kumbahçe Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Ziyaret Saatleri

Şuraya Atla Kumbahçe Halk Plajı Giriş Ücretli mi? Otopark ve TesislerKumbahçe Plajı Nasıl? Artıları ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir