Mermerli Plajı ve Restaurant

Antalya’nın en özel plajlarından birisi olan Mermerli Plajı, insanların doğayla iç içe olmasının yanı sıra tarihi yapılara da yakın olmasını sağlamaktadır. Muratpaşa bölgesinde bulunan plajın hemen yanında 100 yıllık tarihe sahip olan yapılar bulunmaktadır. Plajın doğal yapısı bozulmadan inşa edilen ve kurulan platformlar sayesinde insanlar buradan denize girebilirler. Mermerli Plajı, temiz suyu ile dikkat çekmektedir. Kent merkezine yakın bir konumda olmasına karşın ciddi şekilde korunan plajın suyu son derece temiz ve berraktır. Plaja inilen merdivenlerden suya bakıldığı zaman rahatlıkla denizin dibi görülür. Bu özelliğinden dolayı insanlar deniz gözlüğü ile buraya gelmekte ve denizin dibindeki yaşamı izlemektedir.

Mermerli Plajı’nda hem çakıl hem de kumdan oluşan bir kumsal vardır. Denizin dibi de bu şekildedir ve bundan dolayı dalgalar, suyu çok fazla bulandırmamaktadır. Plajın uzunluğu 100 metre genişliği ise 10 metredir. Çok büyük olmadığı için burası kısa sürede dolmakta ve bundan dolayı ciddi bir yoğunluk oluşmaktadır. Bu nedenlerden ötürü insanların hafta için buraya gitmesi çok daha uygun olacaktır. Çünkü hafta sonları boş şezlong bulmak neredeyse imkansızdır. Suyun temiz ve güvenliğin üst seviyede olması burasının en önemli avantajları arasındandır. Bu özellikleri sayesinde Mermerli Plajı, 2013 yılından itibaren Mavi Bayrak taşımaktadır.

Mermerli Plajı Nerededir? Nasıl Gidilir?

Antalya kent merkezindeki yat limanının hemen yanında bulunan plaj, kentin en merkezi plajlarından birisidir. Buraya gelmek isteyenler, toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Özel araçları ile gelecek olan kişiler ise yat limanı bölgesine geldikten sonra araçlarını park ederek plaja yürüyerek ulaşabilirler. Fakat park noktasında bazen sıkıntılar yaşanabildiği için ücretli otoparkların tercih edilmesi ya da planlamanın buna göre yapılması gerekir.

Mermerli Plajı ve Restaurant Giriş Ücreti Ne Kadardır?

Antalya’nın en merkezi plajlarından olan Mermerli Plajı’na giriş için 17,5 TL ödenmesi gerekiyor. Bu ücretin her sene değiştiği unutulmamalıdır. Ayrıca plajın içerisinde bulunan büfeden alışveriş yapılabilir. Büfede satılan ürünlerin fiyatı ise genellikle orta seviyededir ve insanlar ihtiyaçlarını buradan karşılamaktadır.  İster kışın cam teras kapalı yerinde mükellef yemek ye, istersen yazın plajda snack takıl. Kısacası kendinizi mutlu hissedeceğiniz nadir yerlerden biridir. Restoran fiyatları normalin biraz üstü durumda.  Personel gayet iyi.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir