mihrabat-korusu-ziyaret-saatleri
mihrabat-korusu-ziyaret-saatleri

Mihrabat Korusu-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

Mihrabat Korusu İstanbul’un Beykoz ilçesinde bulunuyor. Sultanları, padişahları ağırlayan bu koru günümüzde 210 bin metrekare bir alanda çok sayıda misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Anadolu yakasında bulunan Mihrabat Korusu müthiş bir manzaraya da sahiptir. Öyle ki Yahya Kemal gibi pek çok yazar ve şair burada zaman geçirerek ilham almışlardır.

İstanbul boğazını karşınıza alabileceğiniz bir alanda kurulu olan Mihrabat Korusu adeta doğadan bir parçadır. İçerisinde çınar ağaçları, fıstık çamları, erguvanlar gibi çeşitli bitkileri içerisinde barındırmaktadır. Çiçek kokuları arasında keyifle gezip dolaşabileceğiniz İstanbul’un eşsiz güzelliklerinden bir yerdir. Alanda restoranlar, kafeler, oyun parkurlarının yanı sıra düğün, nişan, kına, sünnet, mezuniyet gibi özel davetlerinizde ağırlayabileceğiniz bahçeler ve alanlar da mevcuttur. Kanlıca’da böylesine güzel bir ortamı daha öncesinde keşfetmediğinize üzüleceğiniz bir yerdir Mihrabat Korusu. Oyun parkurlarında çocuklarınızla birlikte eğlenebileceğiniz, doğada bir gün bile olsa kendinize yer bulabildiğiniz bir yerdir. Çocuklarınız için hazırlanan oyun istasyonlarında çocuklarınız hem eğlenecek hem öğrenecekler. Sizler güzel bir günün tadını çıkarırken çeşitli aktivitelere katılan çocuklarınız da hem doğadaki bitkilerle tanışacak hem de eğlenceli oyunlarla mutlu bir gün geçirecekler.

İstanbul’un gürültüsü ve trafiğinden sıkılanlara cennetten bir parça gibi gelecek Mihrabat Korusu tüm doğallığıyla ziyaretçilerine eşsiz bir manzara ve güzel bir gün geçirmeyi vaad ediyor. Güne kahvaltıyla başlayıp, doğa yürüyüşü yaptıktan sonra boğaza karşı kahvenizi yudumlayabilirsiniz. 2500 kişilik bir işletmeye sahip olanda 400 araçlık otopark da mevcuttur. Mihrabat korusu nerede, mihrabat korusu nasıl gidilir bunlar hakkında bilgi verelim.

Mihrabat Korusu Nasıl Gidilir?

Mihrabat Korusuna toplu taşıma ile gelecek olanlar metrobüs kullanabilirler. Boğaziçi Köprüsünü geçer geçmez indikten sonra Beykoz Üsküdar arabalarını kullanmalısınız. Kanlıca’ya ulaştıktan sonra koruya gelmek için biraz yürümeniz gerekecektir. Mihribat Korusuna Vapur ile ulaşım yapacaklar Beşiktaş-Üsküdar vapurlarını kullanarak alana ulaşabilirler.

Özel araçla ulaşım ise Anadolu yakasından Kavacık yol ayrımına geldiğinizde TEM otoyolunu takip etmelisiniz. Burada Mihrabat Korusu tabelalarıyla karşılaşacaksınız. Takip ettiğinizde alana ulaşabilirsiniz. Avrupa yakasından ulaşım ise Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü takip ederek Kavacık çıkışından saptığınızda tabelalar sizi yönlendirecektir.

Mihrabat Korusu Ücretleri

Mihrabat Korusu kahvaltı alanları, restoranları ve kafeleriyle ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Burada yaptığınız doğa yürüyüşü sonrası kahvaltı yapmak istediğinizde zengin menülerle karşılaşacaksınız. 180 çeşit kahvaltısıyla güne iyi başlayacağınız bir yerdir. Kahvaltı ücretleri kişi başı 40 TL olarak fiyatlandırılmıştır. Ayrıca hafta sonları açık büfe imkanından da yararlanabilirsiniz. Pazar günleri açık büfe saat 14:00’a kadar hizmete açıktır. Açık büfe kahvaltı ücreti kişi başı 52.5 TL’dir. 0-6 yaş çocuklardan kahvaltı ücreti alınmazken, 6-12 yaş aralığındaki çocuklara da yüzde 50 indirim uygulanmaktadır.

Mihrabat Korusunda restoranlarında ortalama olarak kişi başı 75-125 TL arasında bir ücretle yemek yiyebilirsiniz. Türk ve Osmanlı mutfağından yemekler sunan restoranlarda kebap çeşitleri, balık çeşitleri ve sebze yemekleri sunulmaktadır. Ayrıca alanın sunduğu davet ve organizasyon hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Etkinlikler her bütçeye göre hazırlanmıştır. Paketler halinde sunulan organizasyonlardan bütçenize uygun olanı seçerek misafirlerinizi boğaza karşı ağırlayabilirsiniz. Organizasyon rezervasyonu için 0216 425 86 16 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Mihrabat Korusu Ziyaret Saatleri

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin her ikisini de görebildiğiniz Mihribat Korusu ziyaret saatleri 08:00-23:00 arasındadır. Alanda çok sayıda seyir terası bulunmaktadır.

Padişahların ve sultanlara ev sahipliği yapmış olan Mihrabat Korusu o zamanlarda da çeşitli eğlencelere şahitlik yapmıştır. Özel günlerinizde misafirlerinize kusursuz hizmet sunan organizasyonlardan yararlanabilir, Asya ve Avrupa’nın boğaz manzarasında konuklarınızı ağırlayabilirsiniz. Organizasyonlarda ziyaret saatleri değişkenlik göstermektedir.

Mihrabat Korusu Fotoğrafları

Aşağıdaki Haritadan Yol Tarifi Alabilirsiniz:

Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir