Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » İstanbul » Mimar Sinan Kent Ormanı- Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti?-Ziyaret Saatleri
mimar-sinan-kent-ormani-sultangazi

Mimar Sinan Kent Ormanı- Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti?-Ziyaret Saatleri

İstanbul’un güzelliklerine 2012 yılında dönemin orman ve su işleri bakanı olan Veysel Er oğlu tarafından yaptırılan İstanbul halkına hediye edilen harika bir kent ormanıdır. Kent ormanı yaklaşık olarak 850.000 m2 alana kurulmuştur. İstanbul’un Eyüp ilçesi Alibeyköy mevkinde bulunan Alibeyköy barajını da içine alacak şekilde kurulmuştur. Yani insanlar ormanın içerisinde masmavi gölün etrafında harika bir doğal yaşam alanı kazanmıştır. Kent ormanı aynı zamanda en güzel mesire alanlarından da birisidir. İstanbul’da mesire alanı bulmak oldukça zordur bulsanız bile kalabalıktan girmeniz neredeyse mümkün değildir. Ama kent ormanı yeterince büyük olduğundan dolayı içerisinde insanlar neredeyse birbirini görmeden mangal keyiflerini yapabiliyor hamaklarını kurup doyasıya eğlenebiliyorlar. İstanbul da bir çok mesire lanı bulunmakta fakat hepsi hafta sonları özellikle insandan geçilmiyor fakat kent ormanı oldukça sakin olduğu için ormanın derinliklerinde sakince piknik yapıp hamağınızda uzanmayı düşünenler için mutlaka gidilmesi gereken mesire yerlerinin başındadır kent ormanı lafı çok fazla uzatmadan sizlere kent ormanı hakkında ulaşım , ziyaret saatleri ve giriş ücreti gibi diğer önemli bilgileri aktarayım.

Mimar Sinan Kent Ormanına Nasıl Gidilir?

İstanbul da en güzel gezilecek yerler arasında olan kent ormanına  en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Açık Adres : Zübeyde Hanım Mahallesi Alibey Baraj üstü/ SULTANGAZİ Telefon: 0539 677 36 77

Özel Araçla Ulaşım Şekilleri : TEM Otoyolu’ndan Sultangazi ilçesine girdikten sonra Gazi Polis Merkezinin önünden geçen yoldan Gazi Mezarlığa doğru ilerleyip, 1502 nolu sokağa girerek Mimar Sinan Kent Ormanına ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma Aracıyla Ulaşım şekilleri : Sultangazi ‘den 36S1 ve 36S2 nolu İETT otobüsleriyle de kent ormanına ulaşabilirsiniz. Değerli arkadaşlar bunlara ek olarak aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak kent ormanına yol tarifi isteyebilirsiniz. Herkese iyi eğlenceler dilerim.

Mimar Sinan Kent Ormanı Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Doğa harikası olan mimar sinan kent ormanı giriş ücretleri oldukça düşüktür. Koca bir hafta sonunu böyle mir orman ve gölün kenarında geçirmenin maliyeti; Giriş ücreti :10 TL’dir. Ziyaret saatlerine değinecek olursak Mimar Sinan kent ormanı ziyaret saatleri: gün içinde ziyarete açık olan kent ormanını gönül rahatlığı ile ziyaret edebilirsiniz. Tam olarak bir saat dilimi belirtildiğinde buraya ekleyeceğiz.

Evet değerli arkadaşlar İstanbul gezinizde mutlaka görmeniz gereken doğal güzelliklerden olan mimar Sinan kent ormanından sizlere bahsetmeye çalıştım. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. İstanbul da diğer gezilecek yerler ile ilgili detaylı bilgi için bizi takip etmeye devam ediniz. Aşağıda kent ormanı için çeşitli resimleri görebilirsiniz. Herkese iyi eğlenceler dilerim.

 

Mimar Sinan Kent Ormanı Resimleri

Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

Şuraya Atla Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti?Kemerburgaz Kent Ormanı Nerede? Nasıl Gidilir? Yol TarifiKemerburgaz Kent …

One comment

  1. Avatar

    Sultangazi kent ormanı tanıtım yazısında “mersiye alanı” ifadesini kullanmışsınız. Doğrusu “mesire alanı” olmalı. MESİRE: gezinti, eğlence, güzel vakit geçirmek gibi anlamlara gelir. MERSİYE ise ölen bir kişinin ardından duyulan üzüntünün ifade edildiği şiirlere verilen addır. Biraz sözlük karıştırın ve lütfen bu hatayı düzeltin ki daha fazla komik duruma düşmeyesiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir