Miniatürk Giriş Ücreti

Miniatürk: Türk kültür tarihi miraslarının hemen hepsini bir arada görebileceğiniz bir müzedir. Miniatürk giriş ücretleri hakkında detaylı bilgi için okuyunuz.

Miniatürk diğer müzeler gibi kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için cüzi bir miktarda ücret alınmaktadır.Yurt dışı ülkelerine nazaran Türkiyedeki müze ve gezi mekanlarında giriş ücretleri oldukça düşüktür. Lafı çok fazla uzatmadan sizlere aşağıda giriş ücretlerini paylaşıyorum:

Miniatürk Giriş Ücretleri 2018

• Tam bilet ücreti: 7.5 TL

• Öğrenci, Öğretmen, Polis ve Askeri Personel giriş ücreti: 3 TL

• Okul grupları (Okul öncesi dahil): 3 TL Veli: 7.5 TL

• 10 öğrenciye bir refakatçi öğretmen ücretsizdir.

• Yabancı uyruklu ziyaretçi giriş ücreti : 10 TL

Ödeme Şekli: Nakit TL veya kredi kartı geçerlidir.

Otopark ücretsiz, müze kart geçmiyor. Fiyatlar gayet uygun. İçeride cafe var. Lavobo wc mescit var.

Miniatürk dünyada eşi benzeri bulunmayan bir turizm projesidir. İstanbul büyük şehir belediyesinin Türkiye’ye kazandırdığı çok önemli ve başarılı olmuş bir projedir. Miniatürk istanbulda bulunan bütün tarihi eser ve kültürel mirasların bir arada bulunan ve minyatürlerden oluşan bir müzemizdir. Miniatürk mutlaka istanbulda gezilmesi gereken yerler arasında ilk 10 sıradadır. Web sitemiz üzerinden miniatürk hakkında detaylı bilgi öğrenebilirsiniz.

Miniatürk’e Nasıl Gidilir? 

Sorusunun cevabı için üstteki linke tıklayınız. Herkese iyi eğlenceler dilerim.

 

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*