Miniatürk-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

Miniatürk istanbuldaki tüm tarihi eserleri bir arada sizlere sunan en önemli turizm hareketidir. Miniatürk hakkında detaylı bilgi ve görseller için makalemizi inceleyiniz. Miniatürk İstanbul Büyükşehir belediyesi ne turizmi canlandırmak adına son yıllarda yaptığı en büyük projelerden birisidir. Miniatürk İstanbul’da bulunan bütün tarihi eserleri siluetinden  oluşmaktadır.. Tarihi eserler alanında uzman mimarlar tarafından yapılmış en ince detaylarına kadar düşünülmüş gerçeğini aratmayan birebir siluetler den oluşmaktadır. Miniatürk yeni olmasına rağmen bütün tarihi eserleri bir arada görmek isteyen veya zamanı kısa olan turistler tarafından ziyaret edilmektedir öyle ki  iki yılda 10 milyon turist tarafından ziyaret edilen yerli veya yabancı bütün turistlere İstanbul da ki bütün tarihi eserleri bir arada görme imkanı ve inceleme imkanı sunmaktadır. Miniatürk’ün dünyada hiçbir örneği bulunmamaktadır tamamen Türk mimarlar tarafından geliştirilmiş tasarlanmış önemli bir turizm hareketidir minyatürk’ün içerisinde hediyelik eşya mağazaları restoranlar helikopter simülasyonları ve daha bir çok imkan bulunmaktadır. Miniatürk bir çok devlet yöneticisi tarafından ziyaret edilmiştir.Evet arkadaşlar lafı daha fazla uzatmadan sizlere ulaşım ve diğer önemli bilgileri aktarayım.

Miniatürk’e nasıl gidilir?

İstanbul’un tüm güzelliklerini bir arada bulabileceğiniz en güzel turizm alanı olan Miniatürk’e en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Miniatürk İstanbulun Beyoğlu ilçesinde Sütlüce mahallesinde bulunmaktadır Miniatürk’e gidebilmek için ilk olarak metrobüse binip halıcı oğlu durağından indikten sonra 41-ST otobüslerine binerek ulaşabilirsiniz. Ayrıca: Mecidiyeköy’den gelecek olanların 54HŞ, Taksim’den geleceklerin 54HT, Topkapı’dan geleceklerin, 41ST, Eminönü’nden gelecek olanları 47, 47E ve 47Ç hat numaralı otobüsler ile Miniatürk’e kadar gidebilmek mümkün.  Yine minibüs ile gelmek isteyenlerin Topkapı-Seyrantepe minibüsleri ile de Miniatürk’e kolayca ulaşmak mümkündür.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: İlk olarak Kağıthane’ye doğru ilerleyiniz Kağıthane tünelinden Haliç’e doğru gittiğinizde karşınıza çıkacak olan tabelaları takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun yanında aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Miniatürk-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

Miniatürk Giriş Ücretleri 2018

• Tam bilet ücreti: 7.5 TL

• Öğrenci, Öğretmen, Polis ve Askeri Personel giriş ücreti: 3 TL

• Okul grupları (Okul öncesi dahil): 3 TL Veli: 5 TL

• 10 öğrenciye bir refakatçi öğretmen ücretsizdir.

• Yabancı uyruklu ziyaretçi giriş ücreti : 10 TL

Ödeme Şekli: Nakit TL veya kredi kartı geçerlidir.

Otopark ücretsiz, müze kart geçmiyor. Fiyatlar gayet uygun. İçeride cafe var. Lavobo wc mescit var.

Ziyaret Saatleri ise: Haftanın yedi gürü açık olmakla birlikte sabah saat 09:00 dan akşam 18:00′a kadar ziyarete açıktır.

Değerli İstanbul severler İstanbul’un bütün güzelliklerini bir arada bulabileceğiniz Miniatürk den sizlere bahsettim umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aşağıda Miniatürk ile ilgili çeşitli görselleri bulabilirsiniz ayrıca soru ve görüşlerinizi de yorumlar üzerinden bizlere iletebilirsiniz. İstanbul da diğer gezilecek yerler ile ilgili detaylı bilgi ve görseller için bizi takip etmeye devam ediniz.

Miniatürk Fotoğrafları

 

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*