Mobil Halk Plajı

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinin sahilleri genellikle falez ve kayalıklardan oluşmaktadır. Bu durum ilçede doğal plajların olmamasına neden olurken kurulan ahşap iskelelerle bu ihtiyaç giderilmektedir. Mobil Halk Plajı da bu tür bir çalışma neticesinde elde edilmiş olup insanlar buradan rahatlıkla denize girebilirler. Üstelik burayı kullanan kişiler falez ve kayalıkların oluşturduğu muhteşem görüntüleri çok daha yakından izleme fırsatı elde etmektedir. Denizin mavisi, falezlerin kendine özgü rengi ile birleştiğinde ortaya çıkan muhteşem manzaraya insanlar adeta hayran olmaktadır. Ayrıca kurulan ahşap iskeleden denizi izlemek de insanlara ayrı bir keyif vermektedir. Deniz suyunun çok temiz olmasından dolayı bu iskeleden bakınca denizin dibi çok rahat bir şekilde görülmektedir.

Mobil Halk Plajı’nın uzunluğu 25 metre, genişliği ise 7 metredir. Çok büyük olmayan plaj, bundan dolayı hafta sonları çok yoğun olmaktadır. Zamanı müsait olanlar hafta içi buraya gelirse çok daha eğlenceli zamanlar geçirebilir. Plajın temizlik ve güvenlik seviyesi uluslararası standartlara uygun olmasından dolayı 2017 ve 2018 yıllarında Mavi Bayrak taşımaya hak kazanmıştır. Mavi Bayrak’ın uluslararası bir kuruluş tarafından verilmesinden dolayı turistlerin ilgisi de buraya karşı oldukça fazladır. Farklı bir plajda denize girmek isteyenlerin ihtiyacına cevap verme yeteneğine sahip olan Mobil Halk Plajı, sahip olduğu özellikleri ile bunu başarmaktadır.

Mobil Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi sınırlarında içinde bulunan Mobil Halk Plajı, kent merkezine 6 km mesafede bulunmaktadır. Buraya gelmek isteyenler toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Direkt plaja bu araçlarla gelinmese de yakın bir noktaya kadar araçlar insanları taşımaktadır. Daha sonraki bölüm için ise kısa bir yürüyüş yapılmalıdır.

Özel araçları ile bu plaja gelecek olan kişilerin alternatif yollar üzerinden Lara Caddesi’ne çıkması gerekiyor. Bu cadde takip edilerek plaja gelinebilir.

Mobil Halk Plajı Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Mobil Halk Plajı’na giriş ücretsizdir. Haftanın her günü açık olan plajın çalışma saatleri ise 08:00 ile 20:00 arasındadır. Mobil Halk Plajı’nda şezlong kiralamak isteyen kişilerin ödemesi gereken ücret 10 TL’dir.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir